02:27 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Surengta apklausa dėl poreikio apmokestinti "Facebook", "Google", "Apple" ir "Amazon" papildomais mokesčiais

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Dauguma europiečių ir daugiau nei pusė amerikiečių pritaria papildomo mokesčio įvedimui "Facebook", "Apple", "Google" ir "Amazon" bendrovėms, kaip teigia "IFop" atliktas tyrimas.

  Aplle logotipas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Prancūzijoje respondentų buvo paprašyta įvertinti šalyje jau įvestą mokestį minėtoms bendrovėms: daugiau nei 79 proc. balsavusių palaikė šį sprendimą.

  Vokietijos bei Jungtinės Karalystės gyventojai taip pat apklausti dėl to, ar reikia apmokestinti "Facebook", "Google", "Apple" ir "Amazon" papildomais mokesčiais. Tokias priemones prieš monopolines įmones palaikė 72 proc. vokiečių ir 71 proc. britų.

  Amerikiečiai į šį siūlymą reagavo skeptiškai. Tačiau poreikį įvesti papildomą mokestį minėtoms bendrovėms nurodė 53 proc. respondentų.

  Tyrimas atliktas nuo balandžio 9 iki 15 dienos Prancūzijoje (jame dalyvavo 1013 respondentų), JAV (1001 respondentas) ir Vokietijoje (1005 respondentai). Didžiausia kiekvienos šalies duomenų atrankos paklaida yra apytiksliai 3,1 proc., patikimumo lygis ― 95 proc.

  Dar šia tema

  Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
  Rusijos mokslininkai padės "Amazon" kurti dirbtinį intelektą
  "Huawei" pakomentavo situaciją su "Google"
  Tegai:
  mokestis, Amazon, Apple, Google, Facebook, JAV, ES

  Svarbiausios temos