20:01 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Anksčiau Antrojo pasaulinio karo vietinio muziejaus darbuotojai jau bandė rasti Gintaro kambarį buvusios Vokietijos žemės pajėgų vadovybės būstinės teritorijoje

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Istorikams vėl nepavyko aptikti Antrojo pasaulinio karo laikais nacių pavogto Gintaro kambario, praneša RIA Novosti korespondentas.

  Anksčiau Antrojo pasaulinio karo muziejaus Mamerkiuose, Lenkijoje, darbuotojai atidarė liuką į tunelį, kur, kaip manoma, yra gintaro kambarys, kurį naciai per Antrąjį pasaulinį karą užgrobė.

  Gintaro kambarys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Компанийченко

  Antrojo pasaulinio karo vietinio muziejaus darbuotojai jau bandė rasti gintaro kambarį buvusios Vokietijos žemės pajėgų vadovybės būstinės teritorijoje. Neseniai muziejus įsigijo georadarą ir juo vėl apžiūrėjo teritoriją. Todėl Mamerkių rajono miške pavyko rasti duris užpiltame žemėmis techniniame tunelyje, kurio niekas nebuvo atidaręs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

  Muziejaus darbuotojai tikėjosi ten surasti gintaro kambarį.

  Išėmus gruntą ir nukirtus trukdžiusį medį, durys buvo išlaužtos ir ten nuleista vaizdo kamera. Išnagrinėjęs techninį tunelį, muziejaus personalas įsitikino, kad kelias atviras, nepavojingas.

  "Mes įsitikinome, kad nėra pavojaus, ir mums nereikia iškviesti karo inžinierių", - sakė muziejaus atstovas Bartolomėjus Plebančikas.

  Artimiausiu metu ekspertai toliau tirs patalpas, kuriose jie tikisi rasti relikviją.

  Šiek tiek prakasę gruntą gilyn, ieškotojai sutiko su tuo, kad šį kartą jiems nepavyko rasti Gintaro kambario.

  Gintaro kambarį (skydus, dekoracijas ir freskas) XVIII amžiuje sukūrė vokiečių meistrai, daugiausia iš gintaro, priklaususio Prūsijos karaliui Frederikui I, vėliau jis buvo padovanotas Petrui I ir tapo pagrindiniu Rusijos imperatorių rezidencijos perlu.

  Antrojo pasaulinio karo metu, 1941 metais, vokiečiai išvežė kambarį iš Karaliaučiaus. Netrukus prieš 1945 metų pavasario šturmą Karaliaučiaus mieste kambarys dingo be pėdsakų. 1967 metais buvo sukurta valstybinė komisija šedevrui ieškoti, tačiau 1984 metais ji buvo panaikinta, nes paieškos buvo nesėkmingos.

  Dar šia tema

  Marso kraštovaizdžiai: kaip Baltijos jūros pakrantėje išgaunamas gintaras
  Tegai:
  Gintaro kambarys, Lenkija

  Svarbiausios temos