01:38 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  85

  Rusijos URM teigė, kad atsisakymas diskutuoti dėl piliečių išleidimo — paradoksas

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis kreipėsi į Vladimirą Putiną prašydamas paleisti Ukrainos jūreivius, rašė RIA Novosti.

  "Mes visi turime vaikų, grąžinkite tėvams vaikus", — kreipėsi Ukrainos vadovas rusų kalba. Tai transliavo visi Ukrainos televizijos kanalai.

  Zelenskis pabrėžė, kad užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas nesutiko su jo atsakymu į Rusijos pastabą apie jūrininkus ir pareikalavo paaiškinimo. Jis taip pat sakė, kad sužinojo apie šalies URM veiksmus iš interneto.

  Birželio 25 dieną Maskva išsiuntė raštus Tarptautiniam jūrų teisės tribunolui ir Ukrainos ambasadai. Juose pabrėžiama, kad baudžiamasis procesas prieš 24 Ukrainos jūreivius tęsiasi, tačiau Rusija yra pasirengusi kompromisui su Ukraina "pagal baudžiamojo proceso teisės aktus".

  Atsakydamas Klimkinas reikalavo, kad Maskva nedelsdama ir besąlygiškai įgyvendintų Tarptautinio tribunolo sprendimą ir paleistų visus sulaikytuosius.

  Rusijos URM teigė, kad atsisakymas diskutuoti dėl piliečių išleidimo — paradoksas.

  "Kijevo valdžios institucijoms reikia ne pačių sulaikytų jūreivių, o tik sukelti triukšmą dėl šios situacijos", — rašė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova parašė "Facebook" paskyroje.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

  Задержанные украинские корабли доставленные в порт Керчи, архивное фото
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  NATO pažadėjo apsaugoti Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje
  Ukrainoje pradėta trečioji baudžiamoji byla prieš Porošenko
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos