18:29 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Ministras pareiškė, jog nerimauja dėl to, kad kai ES kovoja su kibernetinėmis atakomis, Briuselyje galima žiūrėti RT

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Latvijos gynybos ministras Artis Pabriks skundėsi tarptautiniame forume Briuselyje, kad jo viešbutyje prieinamas Rusijos palydovinis televizijos kanalas RT, rašo RIA Novosti.

  Ketvirtadienį ministras dalyvavo Briuselyje vykusiame forume, kuriame, be kita ko, buvo aptariama Rusija.  

  "Buvo klausimas apie tvarumą ir apie tai, ką galime padaryti. Manau, kad yra daug nedidelių žingsnių, kurių galime imtis, kad užtikrintume mūsų saugumą, ar tai būtų Latvijoje, Vokietijoje, Belgijoje, ar JAV. Vienas dalykas yra kibernetinės atakos, kurios vyksta tuo metu, kai mes kalbamės, vyksta prieš kiekvieną iš mūsų", — sakė ministras.

  Anot jo, kibernetinės atakos priverčia abejoti savo sistema, gynyba, vertybėmis.

  "Ir aš turiu paprastą klausimą: jei galime ką nors padaryti čia ir dabar, kodėl, kai aš atvykstu į viešbutį Briuselyje ar kažkur kitur, kodėl aš vis dar televizoriaus ekrane matau RT?" — sakė jis susitikime, kur taip pat dalyvavo NATO pajėgų vyriausiasis vadas Todas Voltersas.

  "Mano šalyje RT jau nebėra ekrane. Keliose šalyse taip pat. Tuomet kodėl yra čia?" — nustebęs kausė Latvijos ministras.

  Latvijoje, kurioje gyvena 2 mln. gyventojų, taip pat apie 40 proc. rusakalbių žmonių. Respublikoje rusų televizijos kanalai yra populiariausi.

  Vakarai prieš Rusijos žiniasklaidą

  Kai kuriose Vakarų šalyse, ypač Baltijos valstybėse, vyksta didelio masto kampanija prieš Rusijos žiniasklaidą.

  Šių metų gegužės 28 dieną "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo, kuriame laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis buvo apieškotas ir apklaustas, o tada jam buvo įteiktas dokumentas, kuriame buvo pasakyta, kad jis kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

  Žurnalistas, Latvijos pilietis, buvo įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, jam uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus.

  Be to, Baltijos šalys reguliariai draudžia transliuoti Rusijos televizijos kanalus, grįsdamos savo sprendimus tuo, kad laidos pateikia "neteisingą" požiūrį į įvykius. Be to, Baltijos respublikų vadovybė riboja žurnalistų prieigą prie oficialių renginių ir sudaro kitas kliūtis.

  Vienas iš paskutinių Rusijos žiniasklaidos priespaudos Lietuvoje pavyzdžių yra atsisakymas leisti žurnalistams dalyvauti teismo posėdyje, kai buvo skelbiamas nuosprendis "Sausio 13-osios" byloje. Lietuvos valdžios atsisakė suteikti leidimą "Pervyj kanal", RT, RIA Novosti ir leidiniui "Izvestija".

  Vilniaus veiksmus pasmerkė Europos žurnalistų federacija (EFJ). ESBO atstovas žiniasklaidos klausimais Arlemas Deziras pabrėžė, kad Sputnik padėtis Baltijos šalyse yra nepriimtina.

  Dar šia tema

  "Mes ir toliau plėtosime santykius su bloga Rusija": kaip tai suprasti
  Rusijos URM atsakė į Seimo narių raginimą užblokuoti Sputnik Lietuva
  MIA "Rossija segodnia" pakomentavo situaciją dėl Sputnik Lietuva
  Žiniasklaida: kaip Lietuva ruošiasi karui su Rusija
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Briuselis, Latvija, RT

  Svarbiausios temos