05:41 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Dokumente teigiama, kad jis galios "iki 2020 metų sausio 31 dienos", nuo 2014 metų pratęsiamos priemonės yra susijusios su finansų, energetikos ir gynybos sektoriais, taip pat dvejopo naudojimo prekėmis

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. ES sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai šešiems mėnesiams buvo paskelbtas penktadienį oficialiajame žurnale ir jau įsigaliojo, rašo RIA Novosti.

  "Įvertinusi Minsko susitarimų įgyvendinimą, Taryba mano, kad sprendimą turėtų pratęsti dar šešiems mėnesiams, kad Taryba galėtų toliau įvertinti jų įgyvendinimą", — teigiama sprendime.

  Dokumentas galios "iki 2020 metų sausio 31 dienos". 

  Nuo 2014 metų pratęstos priemonės susijusios su finansų, energetikos ir gynybos sektoriais, taip pat dvejopo naudojimo prekėmis.

  Rusija pratęsia atsakomąsias priemones kaskart, kai Vakarai pratęsia sankcijas. Praeitą savaitę ES Taryba išplėtė "Krymo" sankcijų paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos. Vladimiras Putinas išplėtė maisto embargą prieš šalis, kurios taiko sankcijas Rusijai, birželio 24-ąją. Apribojimai galios iki 2020 metų pabaigos.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme, kuris po referendumo buvo sujungtas su Rusija. Vakarai, kaltindami Rusiją dėl įsikišimo, įvedė prieš Rusiją sankcijas, Maskva atsakė, ėmėsi importo pakeitimo kurso ir pakartotinai pareiškė, kad kalbėjimas su ja sankcijų kalba yra neproduktyvus. Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą
  Lietuva atsisakė palikti ETPA sesiją dėl Ukrainos
  "Pasikarščiavo": Rusija išjuokė Lietuvos atsisakymą palikti ETPA sesiją
  Tegai:
  sankcijos, ES, Rusija

  Svarbiausios temos