21:23 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  185

  Kuriamas naujas atsiskaitymo mechanizmas, kuris gali tapti "jungtimi tarp Rusijos ir Kinijos SWIFT analogų"

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Rusija ir Kinija sudarė tarpvyriausybinį susitarimą dėl atsiskaitymų nacionalinėmis valiutomis. Tai parašė laikraštis "Izvestija" su nuoroda į Rusijos finansų ministerijos vadovą Sergejaus Storčako laišką.

  Patikslinama, kad dokumentą pasirašė pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas, Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas ir Kinijos Liaudies banko ir Gano pirmininkas, tai įvyko birželio 5 dieną.

  Tai pranešė Storačkas Valstybės Dūmos Finansų rinkos komiteto pirmininkui Anatolijui Aksakovui.

  Pasak leidinio, kuriamas naujas atsiskaitymo mechanizmas, kuris gali tapti "slinktimi tarp Rusijos ir Kinijos SWIFT analogų".

  SWIFT — tarptautinė tarpbankinė finansinių duomenų perdavimo sistema. Rusiškas analogas — finansinių atsiskaitymų sistema (SPFS), kinų — CIPS.

  Aksakovo teigimu, norint padidinti atsiskaitymų nacionalinėmis valiutomis apimtį, būtina sukurti rublių ir finansinių priemonių, kurios užtikrintų pagrindinės tarpusavio prekybos prekių keitimo kurso svyravimo balansą, rinką.

  Pasak deputato, artimiausiais metais atsiskaitymų su Kinija rubliais gali siekti 50 proc., tuo tarpu dabar šis skaičius yra tik dešimt procentų.

  Pagal vieną iš laikraščio šaltinių, atsiskaitymai rubliais ir juaniais taip pat vyks pagal sutartis, anksčiau sudarytomis doleriais.

  Dar šia tema

  Amerikos analitikas paaiškino, kaip sankcijos kenkia dolerio hegemonijai
  Ekspertai atskleidė, kaip sprendimas atsisakyti dolerio paveiks Rusiją
  Trampas sakė, kad Kinija galiausiai sudarys prekybos sutartį su JAV
  JAV ir Azijos prekybinis karas galėtų būti naudingas eurui
  Tegai:
  atsiskaitymai, valiuta, Kinija, Rusija

  Svarbiausios temos