14:10 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Jei Ukraina sudarys naują sutartį dėl tiesioginio dujų tiekimo, kaina galutiniam vartotojui Ukrainoje galės sumažėti ketvirtadaliu, mano "Gazprom" vadovas

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Visų pirma, Ukraina turėtų galvoti ne apie būsimą tranzitą, bet apie nuosavą dujų tiekimą, sakė spaudos konferencijoje "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris.

  "Ukraina pirmiausia turėtų galvoti ne apie tranzitą, Ukraina turėtų galvoti apie nuosavą dujų tiekimą. Atsakymas į klausimą dėl dujų tiekimo — tai, iš tikrųjų, atsakymas į klausimą, kokios galimybės taip vadinamo reverso, ir atsižvelgus į įsipareigojimus ar įsipareigojimų nevykdymą dujų perdavimo pajėgumų buvimas Rusijos ir Ukrainos pasienyje — tada, taip pat bus aiškesnis vaizdas. Bus galimas reversas Rusijos dujų iš Europos teritorijos atgal į Ukrainą, arba tai gerokai sumažės, arba tokios galimybės apskritai nebus", — cituoja Milerio žodžius RIA Novosti.

  Rusijos dujų tiekimas pagal tiesioginę sutartį su Ukraina — taip pat yra klausimas dėl dujų kainų galutiniams Ukrainos vartotojams, paminėjo "Gazprom" vadovas. Pasak jo, Ukraina turėtų nuspręsti, kokiomis kainomis ji ketina tiekti išteklius.

  "Tiekti Rusijos dujas atvirkščiai iš Europos, kur, kaip žinome, yra daug brangiau nei tuo atveju, jei tai būtų tiesiogiai teikiama, ar ne — į tai taip pat turėtų būti pateiktas atsakymas. Mes kalbame, apie tai, kad jei Ukraina norėtų sudaryti naują sutartį dėl tiesioginio dujų tiekimo, kaina galutiniam vartotojui Ukrainoje bus 25 proc. mažesnė. Todėl, kai kalbama apie derybų dėl tranzito pradžią, kada nuspręsite dėl kiekių, kada nuspręsite, kokiais teisės aktais; tai bandymas pastatyti vežimą prieš žirgą", — sakė jis.

  Derybos dėl tranzito sutarties

  Dabartinė sutartis dėl tranzito tarp Rusijos ir Ukrainos baigiasi šių metų pabaigoje. Šalys derasi dėl naujo susitarimo sudarymo, tačiau iki šiol nebuvo pasirašytas joks dokumentas.

  Po trišalio susitikimo sausio mėnesį, Europos Komisija pateikė siūlymą dėl būsimos sutarties: ji turėtų būti pasirašyta daugiau nei dešimčiai metų, o jos apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pakviesti modernizuoti Ukrainos DTS.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad yra suinteresuota pratęsti sutartį, tačiau ji turi būti ekonomiškai patraukli, o Ukrainos DTS — konkurencinga.

  Anksčiau, interviu Sputnik Lietuva Geoenergija.ru vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius pabrėžė, kad jei tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas, dujų tiekimas šalies gyvenvietėms gali nutrūkti. Pasak jo, Kijevas turi laikytis galiojančių taisyklių, nes Ukraina yra tranzitinė valstybė.

  Dar šia tema

  Stokholmo teismas liepą priims sprendimą dėl Lietuvos ir "Gazprom" ginčo
  "Gazprom" paskelbė tikėtiną dujų kainą kaimyninėms šalims
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  Tegai:
  dujos, Rusija, Ukraina, Gazprom

  Svarbiausios temos