08:25 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  140

  Rusijos ir Jungtinių Valstijų vadovai surengė pusantros valandos susitikimą G-20 aukščiausiojo lygio susitikime Osakoje

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, "nuostabiu vaikinu", o prieš tai vykusį susitikimą — "puikiu".

  "Manau, kad jis yra nuostabus vaikinas. Manau, kad mūsų susitikimas buvo puikus", — sakė jis VGTRK atstovui Pavelui Zarubinui.

  Pasak Trampo, kurio žodžius cituoja TV kanalas "Rossija 24", jie daug pasiekė su Putinu, aptarė prekybos klausimus.

  "Turime vystyti prekybą tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų, dviejų didelių šalių. Vakar buvo puikus susitikimas. Jis yra nepaprastas žmogus. Labai ačiū", — pridūrė JAV prezidentas.

  Vakar Rusijos ir Jungtinių Valstijų vadovai surengė pusantros valandos susitikimą G-20 aukščiausiojo lygio susitikime Osakoje.

  Kaip paminėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, šalys patvirtino ir netgi inicijavo norą aptarti įvairius klausimus: nuo ekonomikos iki strateginio stabilumo.

  Be tarptautinės prekybos klausimo, jie aptarė padėtį Sirijoje, Irane, Venesueloje ir Ukrainoje, aptarė su Turkija ir Kinija susijusius klausimus, taip pat sutiko tęsti derybas dėl šiuolaikinio ginklų kontrolės modelio.

  Tai buvo trečiasis asmeninis Rusijos ir Jungtinių Valstijų prezidentų susitikimas, kaip žinoma, dažniausiai jie bendrauja telefonu.

  Osakoje susitiko Putinas ir Trampas >>

  Anksčiau Putinas ir Trampas susitiko gruodžio mėnesį G-20 aukščiausiojo lygio susitikime Buenos Airėse: jie trumpai pasišnekėjo, tačiau vėliau Trampas atšaukė numatytą susitikimą dėl incidento Kerčės sąsiauryje.

  Be to, praėjusią vasarą Rusijos ir Jungtinių Valstijų prezidentai Helsinkyje surengė aukščiausiojo lygio susitikimą.

  Dar šia tema

  Trampas susitiks su Putinu G20 aukščiausiojo lygio susitikime
  Trampas atvyko į aukščiausiojo lygio susitikimą Osakoje be žmonos
  Trampas teigiamai reagavo į kvietimą atvykti į 75-ąsias pergalės kare metines
  Tegai:
  susitikimas, G20, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos