18:58 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
  116

  Atitinkamas perspėjimas buvo išsiųstas Danijos energetikos agentūrai

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. "Nord Stream-2" dujotiekį valdanti bendrovė "Nord Stream 2 AG" atsiėmė paraišką dėl maršruto statybos Danijos teritoriniuose vandenyse į pietus nuo Bornholmo salos, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

  Atitinkamas laiškas buvo perduotas Danijos energetikos agentūrai.

  Atsiimtos paraiškos peržiūros procesas truko daugiau nei dvejus metus. "Nord Stream 2 AG" pareiškė ketinanti sutelkti dėmesį į kitus du maršrutus, kurie lieka nepakitę.

  "Šis žingsnis buvo būtinas, nes praėjus daugiau nei dvejiems metams nuo šios paraiškos padavimo buvusi Danijos vyriausybė neįrodė, kad sprendimas bus priimtas", — sakė "Nord Stream-2" vykdomasis direktorius Matthias Warnig.

  Jis pabrėžė, kad bendrovės investuotojams reikia "teisinio tikrumo ir teisėtų lūkesčių apsaugos", ypač dėl to, kad "keturių kitų šalių vandenyse dujotiekio statyba yra pažengusi".

  "Nord Stream 2 AG" paaiškino, kad pradinis prašymas buvo atšauktas, siekiant apsaugoti pačią bendrovę, "Gazprom" ir Europos investuotojus iš Austrijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Nyderlandų nuo rizikos, susijusios su tolesniais vėlavimais ir galimais finansiniais nuostoliais.

  Be to, bendrovė pažymėjo, kad šiaurės vakarų ir pietryčių maršrutai nuo Bornholmo salos atitinka techninius ir aplinkosaugos reikalavimus, tai patvirtino neseniai įvykę vieši klausymai.

  "Nord Stream-2"

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų. Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus.

  Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. 

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES; Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

  Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.
  Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2 AG" nutiesė 58,7 proc. dujotiekio "Nord Stream-2"
  Linkevičius: Europos politika patiria "nepagarbą" dėl "Nord Stream-2"
  Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  Skeptikų žiniai: Rusijos dujų telkinių užteks ilgam
  Tegai:
  Danija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos