05:55 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Rusijos vadovo teigimu, nepaisant skepticizmo, G20 formatas patvirtino savo svarbą

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad G20 formatas patvirtino savo svarbą, nepaisant skepticizmo, išreikšto prieš Osakos aukščiausiojo lygio susitikimą. Jis pareiškė tai spaudos konferencijoje po aukščiausiojo lygio susitikimo.

  Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino susitikimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Yra rezultatas. <...> Nėra jokių proveržio sprendimų, tai yra tiesa, tačiau, pavyzdžiui, buvo patvirtintas visų forumo dalyvių noras toliau tobulinti pasaulinę prekybos sistemą, įskaitant darbą PPO reformos srityje. Tas faktas, kad visi patvirtino šio proceso būtinybę ir patvirtino savo pasirengimą dirbti šioje srityje, jau yra teigiamas", — sakė Putinas.

  Ukrainos jūreivių, sulaikytų už Rusijos sienos pažeidimą Kerčės sąsiauryje, temą Putinas iškėlė susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trampu.

  "Ši tema buvo iškelta per pietus ar per susitikimą, tačiau bet kuriuo atveju JAV prezidentas šią temą laikė prioritetu per mūsų bendravimą G20 metu <...> Dar nėra sprendimo. Vyksta tyrimas, reikia sulaukti rezultatų", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Be to, jis pridūrė, kad susitikime su JAV prezidentu buvo aptarta padėtis įvairiuose pasaulio regionuose. Pasak Putino, šios konsultacijos buvo naudingos.

  Rusijos vadovo teigimu, Ukrainos jūreivių sugrįžimo į tėvynę klausimas bus išspręstas ramiu darbo režimu.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Vladimiras Putinas taip pat sutelkė dėmesį į Ukrainos kalinių išleidimą Donbase, padedant Ukrainos partijos "Opozicijos platformos — Už gyvenimą" vadovui Viktorui Medvedčukui, pavadindamas jį geru darbo pavyzdžiu.

  Pasak Rusijos prezidento, su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptartas konflikto Donbase sprendimas "Normandijos formatu" (Rusija, Prancūzija, Vokietija ir Ukraina).

  "Sutinku su kanclere, kad turime naudoti visas priemones, ir jų nėra tiek jau daug, viena iš esamų yra "Normandijos formatas"", — sakė Vladimiras Putinas.

  Pasak jo, šiuo klausimu nėra jokių specifinių duomenų. Jo nuomone, asistentai ir Užsienio reikalų ministerijos turėtų susitarti dėl specifikos.

  G20 aukščiausio lygio susitikimas birželio 28-29 dienomis vyksta Osakoje.

  Dar šia tema

  Putinas atsakė į klausimą apie įpėdinį
  Osakoje susitiko Putinas ir Trampas
  Trampas teigiamai reagavo į kvietimą atvykti į 75-ąsias pergalės kare metines
  "Prašau, nesikišk į rinkimus": Trampas pajuokavo susitikęs su Putinu
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, G20

  Svarbiausios temos