06:05 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pakvietė JAV prezidentą į kitais metais metais vyksiantį renginį

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad rimtai svarsto galimybę nuvykti į Maskvą švęsti 75-ąsias Pergalės metines, praneša RIA Novosti.

  Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pakvietė JAV prezidentą į kitais metais metais vyksiantį renginį.

  "Taip", — atsakė Trampas, pridūręs, kad Vladimiras Putinas pakvietė jį į Rusiją atšvęsti "pergalę prieš nacius".

  "Pas juos bus minima 75-ųjų Pergalės metinių šventė. <...> Aš tai rimtai apsvarstysiu kvietimą", — sakė JAV prezidentas.

  Anksčiau Kremlius paaiškino, kad šiais metais, per 74-ąją Pergalės sukaktį, jie nieko nekvietė, bet jubiliejiniais metais tradiciškai siunčia kvietimus užsienio šalių lyderiams.

  Vladimiras Putinas spaudos konferencijoje Osakoje patvirtino, kad pakvies pasaulio lyderius į Maskvą.

  Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimas Osakoje
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Mes gerbiame savo partnerius, visada pabrėžiame mūsų sąjungininkų vaidmenį ir svarbą kovoje su nacizmu. <...> Todėl mes būsime laimingi, jei bus priimtas kvietimas. Jei ne — tai nieko baisaus. Mes šią sukaktį atšvęsime deramai bet kuriuo atveju", — sakė jis.

  Pasak Rusijos valstybės vadovo padėjėjo Jurijaus Ušakovo, Trampas teigiamai reagavo į kvietimą.

  "Mes pakvietėme JAV prezidentą atvykti pas mus Didžiojo Tėvynės karo pergalės 75-mečio paminėti kitais metais", — sakė Ušakovas.

  "JAV prezidentas labai teigiamai reagavo. Šiuo klausimu buvo kalbama apie tai, kas, kokia šalis, kiek prarado karo metu, kurios vaidmuo buvo lemiamas, buvo aptartas sovietų kariuomenės indėlis į šią pergalę", — pridūrė jis.

  Osakoje G20 aukščiausiojo lygio susitikimo formatu įvyko Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimas, kuris truko pusantros valandos.

  Iš Rusijos susitikime dalyvavo prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, padėjėjas Jurijus Ušakovas, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas bei finansų ministras Antonas Siluanovas.

  ​Trampą lydėjo valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo), patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton), patarėja Fiona Hill, finansų ministras Stivas Mnučinas (Steve Mnuchin) ir naujoji Baltųjų rūmų atstovė Stefanė Grišam (Stephanie Grisham).

  Susitikime taip pat dalyvavo Prezidento dukra Ivanka ir žentas Džaredas Kušneris (Jared Kushner) — vyriausiasis valstybės vadovo patarėjas.

  Dar šia tema

  Trampas teigiamai reagavo į kvietimą atvykti į 75-ąsias pergalės kare metines
  "Prašau, nesikišk į rinkimus": Trampas pajuokavo susitikęs su Putinu
  Trampas pavadino Putiną "nuostabiu vaikinu"
  Tegai:
  G20, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos