05:06 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Pasak Rados deputato, ES naudojasi Ukraina savo naudai, neatsižvelgdama į jos interesus

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas Michailas Poplavskis apkaltino Europos Sąjungą Ukrainos užtvindymu nekokybiškomis prekėmis. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "ZIK" eteryje.

  Pasak Poplavskio, Ukrainoje būtina atgaivinti žemės ūkį, kad ištaisytų padėtį.

  "Pažiūrėkite, kokia produkcija vyrauja užsienyje? Pažiūrėkite, kad tai yra chemija, pažiūrėkite, kad tai yra mirtis, pažiūrėkite, ką valgo mūsų vaikai ir anūkai. Šiandien reikia sukurti tokį modelį, kad kaimas būtų toks, kaip anksčiau", — pasakė deputatas.

  Politikas taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga visai negalvoja apie Ukrainą, bet naudojasi ja tik savo naudai susitarimo dėl asociacijos su ES sąskaita.

  2014 metais Ukraina pasirašė susitarimą dėl asociacijos su Europos Sąjunga, kuriame numatyta sukurti laisvosios prekybos zoną. Susitarimas taip pat apima bendradarbiavimą gynybos, konfliktų prevencijos, mokesčių, valstybės finansų, kovos su terorizmu, migracijos ir sienų kontrolės srityse.

  Dėl to Ukrainos gamintojai susidūrė su kvotomis. Taigi Ukraina gali parduoti be muitų 36 rūšių prekes, tačiau ribotais kiekiais. Išnaudojus kvotas, produkcija ir toliau gali būti tiekiama, tačiau be lengvatų. Ukrainos gamintojai visiškai išnaudoja kvotas dar metų pradžioje, o po to didesnę metų dalį parduoda prekes be lengvatinių sąlygų.

  Šią savaitę Ukrainos delegacija paliko ETPA sesiją dėl to, kad ji buvo nepatenkinta Europos Tarybos sprendimu patvirtinti rezoliuciją, kurioje kalbama apie Rusijos sugrįžimą į organizaciją. Ukraina pasipiktino dėl visų Rusijos teisių atkūrimo be jokių sąlygų dėl Krymo ir atskirų Donbaso dalių "okupacijos" nutraukimo.

  2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jo delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti mokesčius.

  2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

  Antradienio vakare ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kuriuo patvirtinami visi Rusijos įgaliojimai.

  Dar šia tema

  Kijeve paaiškinta, kodėl ukrainiečiai skursta
  Buvęs Rados deputatas parodė, kuo pavirto Krymo blokada ukrainiečiams
  Ukrainos ambasadorius Vokietijoje apkaltino Vokietijos politikus "išdavyste"
  Tegai:
  Ukraina, ES

  Svarbiausios temos