06:56 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Šikotano sala

  G20 viršūnių susitikimo organizatoriai pažymėjo Pietų Kurilus kaip Japonijos dalį

  © Sputnik / Андрей Шапран
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Tarp Maskvos ir Tokijo iki šiol nesudaryta taikos sutartis dėl Antrojo pasaulinio karo rezultatų. Japonija pretenduoja į keturias salas

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Oficialiajame G20 aukščiausiojo lygio susitikime Osakoje organizatoriai paviešino vaizdo įrašą, kuriame keturios Rusijos Kurilų salos — Kunaširas, Šikotanas, Iturupas ir Chabomajus — pažymėtos kaip japonų.

  Iš pradžių vaizdo įrašas buvo paskelbtas dar vasario 19 dieną Japonijos ministro pirmininko Sindzo Abe YouTube kanale. Atitinkamą vaizdą galima pamatyti vaizdo įrašo pradžioje — trečią sekundę.

  Kurilų klausimas

  Tarp Maskvos ir Tokijo iki šiol nepasirašyta taikos sutartis dėl Antrojo pasaulinio karo rezultatų. Tai susiję su teritoriniu ginču, kuris liečia keturias Pietų Kurilų salas. Tokijas pretenduoja į šias teritorijas, remdamasis dvišaliu 1855 metų Prekybos ir sienų traktatu.

  Vladimiras Putinas Rytų ekonomikos forume, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Jau pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, 1956 metais, TSRS ir Japonija pasirašė Bendrąją deklaraciją. Maskva sutiko apsvarstyti galimybę perduoti dvi salas — Šikotaną ir Chabomajų — po taikos sutarties pasirašymo. Tačiau Japonija pretenduoja į visas salas. Tolesnės ne kartą surengtos derybos nedavė jokių rezultatų.

  Dabar šalys bando sukurti bendrą ekonominę veiklą Kuriluose. Po G20 aukščiausiojo lygio susitikimo Osakoje Abe ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitarė dėl dviejų projektų, susijusių su turizmu ir atliekų tvarkymu, verslo modelių.

  Tegai:
  Rusija, Japonija

  Svarbiausios temos