21:41 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Sulaikyti Ukrainos laivai, pristatyti į Kerčės uostą, archyvinė nuotrauka

  Peskovas pakomentavo Zelenskio raginimą paleisti jūreivius

  © Sputnik / Алексей Мальгавко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
  48 0 0

  Peskovas primygtinai ragina atidžiai perskaityti žodžius, kuriuos anksčiau šiuo klausimu pasakė Rusijos prezidentas

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad jis neturi ko pridėti prie Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžių apie Ukrainos jūreivius, dėl kurių išlaisvinimo kreipėsi Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Zelenskis kreipėsi į Putiną su prašymu išlaisvinti Ukrainos jūreivius. Rusijos prezidentas pabrėžė, kad Ukrainos jūreivių sugrįžimo į tėvynę klausimas turi būti sprendžiamas ramiai, darbo režimu, jūreiviai "tiesiog vykdė įsakymą, žinome apie tai, bet jie pažeidė Rusijos įstatymus".

  "Kalbant apie susirašinėjimą notomis, reikia domėtis Rusijos Užsienio reikalų ministerija (URM). Ten juk nekalbama apie išlaisvinimą, tęsiamas tyrimas, ir kalbama apie būtinybę atvykti į teismą, tačiau, kiek mums žinoma, yra ypatinga pozicija Ukrainos URM, ir mums nežinoma, ar ji pasikeitė. Kas liečia Ukrainos prezidento emocingą prašymą, tai aš vis dar neturiu ką pridurti prie žodžių, kuriuos sakė Vladimiras Putinas baigiamojoje spaudos konferencijoje Osakoje. Šis klausimas, kaip žinote, nuskambėjo", — sakė Peskovas, atsakydamas, kaip Maskva atsakys į Zelenskio raginimą išlaisvinti Ukrainos jūreivius.

  Jis pridūrė, kad pasiūlymą išleisti jūrininkus dėl jų tolesnio dalyvavimo teisme suformulavo Rusijos diplomatinis departamentas ir niuansus reikėtų sužinoti iš jų.

  Peskovas primygtinai ragina atidžiai perskaityti žodžius, kuriuos sakė Rusijos prezidentas.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)

  Dar šia tema

  Krymas dėl Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje ketina kreiptis į tarptautinį teismą
  JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį
  NATO pažadėjo apsaugoti Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  jūrininkai, Vladimiras Zelenskis, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos