11:59 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Pasak Krymo parlamento deputato, Ukraina niekaip nesusigrąžins Krymo, jai nepadės nei taikūs būdai, nei derybos, nei kariniai veiksmai

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Krymo Viešųjų rūmų vadovas Grigorijus Jofė pavadino farsu buvusio Ukrainos Prezidento atstovo Boriso Babino žodžius apie priverstinio pusiasalio grąžinimo Kijevo jurisdikcijai scenarijų, rašė RIA Novosti.

  Interviu Ukrainos žiniasklaidai Babinas pareiškė, kad "Krymas bus išlaisvintas tik dalyvaujant kariniam komponentui", nors būtina išnaudoti diplomatines, ekonomines, socialines ir propagandines priemones. Tačiau jis pripažino, kad Kijevas neturi lėšų pusiasaliui grąžinti, ir be finansavimo visi planai bus neįgyvendinami.

  "Panašūs ukrainiečių plepiai paverčia situaciją farsu, po kurio labai sunku išspręsti Rusijos ir Ukrainos santykių problemas", — sakė Jofė.

  Krymo parlamento deputatas Vladislavas Ganžaras savo ruožtu pabrėžė, kad Ukraina neturi jokios galimybės susigrąžinti Krymą: nei taikūs būdai, nei derybos, nei kariniai veiksmai nepadės.

   "Visi šie scenarijai niekada neišeis už ligotų fantazijų ribų", — sakė jis.

  Deputatas pabrėžė, kad anksčiau ar vėliau Ukrainoje nugalės sveikas protas.

  "Vienas dalykas yra kovoti su taikiais Donbaso gyventojais, kitas — paskelbti karą vienai iš galingiausių pasaulio kariuomenių, suprantant, kad saugumo požiūriu Krymas pastaraisiais metais tapo neskęstančiu lėktuvnešiu Juodojoje jūroje. <...> Ukraina turi vieną kelią — Krymo, kaip neatsiejamos Rusijos Federacijos dalies, pripažinimas," — apibendrino Ganžaras.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Buvęs Vokietijos kancleris pripažino teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos
  Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą
  Krymas atmeta galimybę derėtis su Kijevu dėl pusiasalio statuso
  Tegai:
  grąžinimas, Krymas

  Svarbiausios temos