07:57 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Italas nupiešė kunigaikščio Vladimiro — vieno iš gerbiamiausių šventųjų Rusijoje — įvaizdį Rusijos prezidento vizito į Italiją ir Vatikaną išvakarėse

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Italijos dailininkas Dario Gambarinas, kuris vietoj drobės ir dažų pasinaudojo traktoriumi ir didžiuliu lauku, nupiešė Rusios krikštytojo kunigaikščio Vladimiro portretą, skiręs savo kūrinį  vyksiančiam Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitui į Italiją ir Vatikaną, praneša RIA Novosti.

  Interviu naujienų agentūrai Gambarinas paaiškino, kodėl pasirinko būtent senovės rusų valdovą ir kaip buvo nupieštas dviejų šimtų metrų portretas.

  "Pirma, juos abu vienija vardas. Pirmojo susitikimo su popiežiumi Pranciškumi 2013 metais Putinas jam padovanojo Vladimiro miesto Dievo Motinos ikoną. Ir aš norėjau padaryti atsakomąją atsakomąją dovaną ir jam paskyriau Vladimiro, vieno iš gerbiamiausių šventųjų Rusijoje, įvaizdį", — pareiškė Gambarinas.

  Nesant tikslių istorinių Kijevo kunigaikščio portretų, italas kaip pagrindą vaizduoti jo veidą paėmė naują paminklą Vladimirui ant Borovicko kalno.

  Kunigaikščio Vladimiro portretas atsirado kviečių lauke kitą dieną po derliaus nuėmimo. Jo ilgis apie 200 metrų, o iš viso siekia 24 tūkst. kvadratinių metrų. Kunigaikštis yra pavaizduotas su plaukuota barzda ir senovės rusų šalmu, kurio viršūnė atlikta stačiatikių kryžiaus stiliumi. Portretų antraštė parašyta rusų kalba ir skamba "Šv. Vladimiras".

  "Atsižvelgiant į tai, kad bendra Putino ir popiežiaus susitikimo tema taps taika ir aplinkos bei žmogaus gyvybės apsauga, tikiuosi, kad Putinas pakvies popiežių į Rusiją", — sako plūgo ir traktoriaus meistras.

  Dabartinis darbas tapo vienu didžiausių Italijos entuziasto "portfolio": anksčiau Kastanjaro gyvenvietės, esančios netoli Veronos, laukuose jo kūrinių herojais tapdavo popiežius Pranciškus, Leonardas da Vinčis, Fidelis Kastro, Barakas Obama, Donaldas Trampas ir Si Dzinpingas. Rusijos lyderį Gambarinas piešė 2017 metų vasarą G20 aukščiausiojo lygio susitikimo Hamburge išvakarėse.

  Šį kartą dėl beveik 40 laipsnių karštyje Gambarinui teko paimti pertrauką  — pradėti dirbti pavyko tik sekmadienio vakare. Portretas, kurio sukūrimas užtruko 11 valandų, buvo baigtas tik pirmadienio vidurdienį.

  "Darbo sąlygos buvo nepakenčiamos. Siaubingas karštis išorėje ir viduje. Mano traktorius, kuriam beveik 50 metų, neturi oro kondicionieriaus, todėl kabinoje tampa dar karščiau dėl veikiančio variklio. Per pusantros valandos aš išgėriau daugiau nei du litrus vandens. Aš negali daryti klaidų — jei suklysti bent metrą, jau nepavyks ištaisyti klaidos", — papasakojo menininkas, kuris kasdieniame gyvenime dirba teisininku ir psichoterapeutu.

  Pasak jo, traktoriumi atlikti piešiniai jam tapo savotiška meditacija. Be "meninio" darbo lauke, Gambarinas mėgsta tapyti ir piešia tikruosius paveikslus, be to, kaip mėgėjas diriguoja nedideliam orkestrui.

  "Man tai tapo savotišku susitikimu su vaikystės pasauliu, kurį aš palikau", — pripažįsta menininkas.

  Jis pabrėžia, kad jo piešiniai laukuose yra maksimaliai ekologiški: jau po savaitės kunigaikštis Vladimiras bus suartas ir užsėtas grūdais.

  Dar šia tema

  Menininkė sukūrė Makaliaus portretą iš saldainių
  Ant Mažvydo bibliotekos laiptų galima pabendrauti su Vytautu Landsbergiu
  Tegai:
  menas, Rusija, Italija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos