20:29 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis paskelbė, kad palaiko diplomatinį situacijos Donbase sprendimo būdą

  © AFP 2019 / ODD ANDERSEN
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Ukrainos prezidentas padėkojo JAV įgaliotiniui už tai, ką asmeniškai jis ir JAV prezidento administracija daro dėl Ukrainos

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis susitikime su JAV specialiuoju įgaliotiniu Kurtu Valteru sakė, kad Kijevas visiškai palaiko politinį ir diplomatinį būdą išspręsti konfliktą Donbase, rašo RIA Novosti su nuoroda į prezidento spaudos tarnybą.

  Zelenskis išvykęs trijų dienų vizito Kanadoje.

  "Prezidentas pabrėžė, kad Ukraina visapusiškai palaiko politinį-diplomatinį konflikto sprendimo būdą Donbase. Tai įrodo Ukrainos atstovų Trišalės kontaktinės grupės darbo atnaujinimą, tai, kad daromi žingsniai link "Normano formato" įgyvendinimo ir pastangas Luhansko situacijai išspręsti", — rašoma pranešime.

  Kaip pabrėžiama, Zelenskis padėkojo Volteriui už tai, ką asmeniškai jis ir JAV prezidento Donaldo Trampo administracija daro tam, kad padėtų Ukrainai.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų vasario mėnesio. Remiantis naujausiais JT duomenimis, apie 13 tūkst. žmonių tapo konflikto aukomis.

  Donbaso problema aptariama Minske rengiant kontaktinių grupių susitikimą. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto nutraukimo veiksmus. Tačiau ir po taikos sutarčių tarp konflikto šalių vyksta susišaudymai.

  Dar šia tema

  Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase
  Ukraina planuoja panaikinti transporto blokadą Donbase
  Ukrainos delegacijos ETPA vadovas pavadino Zelenskį "neišmanėliu"
  Tegai:
  JAV, Donbasas, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos