16:28 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Pažymima, kad dviejų politikų susitikimas vyko G20 aukščiausiojo lygio susitikimo Osakoje praėjusią savaitę metu

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte  G20 aukščiausio lygio susitikime Osakoje surengė derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu apie 2014 metų vasarą Ukrainoje įvykusią Malaizijos oro linijų "Boeing" lėktuvo avariją.

  Tai praneša vietinis televizijos kanalas "RTL".

  Pasak Rutte, Nyderlandams ir kitoms šalims skrydžio MH17 avarija "išlieka neužgyjančia žaizda". Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad "progai pasitaikius" ketina aptarti šį klausimą su Putinu.

  Kartu Nyderlandų politikas atsisakė atskleisti pokalbio detales, pažymėdamas, kad tokios diskusijos turėtų būti konfidencialios. Rutte taip pat neatsakė į klausimą apie Putino reakciją, nurodydamas, kad jis nenori kalbėti už savo pašnekovą.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad vadovai iš tiesų kalbėjo apie lėktuvo avariją, "tai buvo labai trumpas pokalbis".

  "Iš tiesų iškilo klausimas dėl prezidento pozicijos, dėl Rusijos pusės pozicijos. Ji akivaizdi, ji yra nuosekli ir, žinoma, grindžiama tuo, kad sunku suvokti tyrimą, kuris vyksta be Rusijos Federacijos dalyvavimo ", — sakė Peskovas.

  Tragedija danguje virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kualą Lumpūrą ir sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", užsiimantis priešlėktuvinių gynybos sistemų gamyba, atliko eksperimentus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai dalyvaus jame.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus prisidėjimu prie katastrofos.

  Dar šia tema

  Rusijos Federacijos taryba atkreipė dėmesį į antirusiškų nuotaikų mažėjimą ESBO
  RF Gynybos ministerija pateikė Ukrainos išpuolio prieš "Boeing 777" įrodymus
  ETPA Stebėsenos komitetas pateikė Rusijos įgaliojimų grąžinimo sąlygas
  Tegai:
  Boeing 777, Vladimiras Putinas, Rusija, Nyderlandai

  Svarbiausios temos