22:28 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Pasaulio ekonomikos ir politikos fakulteto dekanas Andrejus Suzdalcevas sukritikavo Zelenskio kalbą Toronte

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis nevykdo Ukrainos prezidento pareigų, jis vis dar "vaidina", kas atspindinti šalies vyriausybės realybę, sakė Pasaulio ekonomikos ir politikos fakulteto dekanas Andrejus Suzdalcevas, praneša RIA Novosti.

  Ukrainos prezidentas Toronte vykusioje konferencijoje dėl Ukrainos pradėjo kalbėti šiek tiek juokaudamas: pasakęs kelis žodžius anglų kalba, pranešė, kad "šiam kartui užteks", ir perėjo prie savo gimtosios kalbos, kas sukėlė konferencijos dalyvių juoką.

  "Jis neatlieka prezidento vaidmens, kol kas jis tik vaidina. Jis atlieka prezidento vaidmenį ir neslepia to. Kita vertus, tai, žinoma, atitinka šalies realybę. Gynybos ministras ir užsienio reikalų ministras  veikia nepriklausomai nuo jo, — sakė Suzdalcevas interviu RIA Novosti.

  Pasak jo, Zelenskis yra labai talentingas ir kūrybingas žmogus, tik "deja, šiek tiek supainiojo savo pareigas, kurios užkrauna atsakomybę dėl 40 milijonų žmonių likimų".

  Tiesiogiai įvertindamas Zelenskio vizito į Kanadą rezultatus, ekspertas jį pavadino gana sėkmingu, nes buvo susitarimų dėl pagalbos, investicijų ir mirtinų ginklų tiekimo.

  Tačiau Suzdalcevas nesupranta, kokie Kanados ginkluotės tipai gali būti perduoti Ukrainai. Pasak jo, tai gali būti "metalo laužas iš Kanados laivyno". Kartu jis pažymėjo, kad šis vizitas vyko "sklandžiai".

  Zelenskio vizito į Torontą metu Kanada ir Ukraina pasirašė susitarimą karinėje srityje, kuri leis ateityje tiekti ginklus į Kijevą. Be to, šalys patvirtino savo ketinimą plėtoti prekybą.

  Liepos 2–4 dienomis Kanadoje vyksta konferencija dėl reformų Ukrainoje. Toronte besilankantis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis padėkojo Freeland už paramą ir bendradarbiavimą Europos integracijos klausimais.

  Lietuvos parama Ukrainai

  Nuo pat "Rusijos karinės agresijos" Ukrainoje 2014 metais pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. 

  Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė
  © Sputnik / Михаил Маркив

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

  Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pabrėžė, kad ginklų perdavimas Kijevui tik labiau paskatins konfliktą.

  Lietuva palaiko Ukrainos valdžią, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. 2017 metais Kijevas viešai pareiškė, kad mirtiną ginklą gavo tik iš Lietuvos.

  Birželio pradžioje Lietuva perdavė Ukrainai beveik milijoną nebenaudojamų šaudmenų.

  Dar šia tema

  Vakarų praradimai, 90-ųjų ekonomika ir Zelenskis: Putinas atsakė į rusų klausimus
  Zelenskis kreipėsi į Putiną prašydamas paleisti Ukrainos jūreivius
  Zelenskis paskelbė, kad palaiko diplomatinį situacijos Donbase sprendimo būdą
  Tegai:
  Kanada, konferencija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos