09:45 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Tragiškas incidentas įvyko Baltarusijos sostinėje Nepriklausomybės dienos minėjimo metu

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Minske šventinio saliuto, skirto Nepriklausomybės dienos minėjimui, metu nukentėjo mažiausiai dežimt žmonių, viena moteris patyrė mirtinas traumas, praneša Baltarusijos gynybos ministerija.

  Tragiškas incidentas įvyko liepos 3-osios vakare. Liudininkai pranešė apie du šūvių garsus netoli žemės paviršiaus ir neįprastai ryškų sprogimą. Sprogimo banga išdaužė langus keliuose netoli saliuto rengimo vietos esančiuose pastatuose.

  Incidento metu dėl patirtų traumų žuvo pagyvenusi moteris, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į šaltinį Tardymo komitete.

  "Nepaisant laiku suteiktos pagalbos, 1955 metų gimimo moters, kuri stebėjo fejerverkus upės krante ir buvo sužeista, nepavyko išgelbėti", — sakoma Tardymo komiteto pranešime.

  Dar keli nukentėję buvo hospitalizuoti ryte.

  Tyrimo komitetas nustato priežastis, dėl kurių piliečiai buvo sužaloti saliuto metu. Gynybos ministerija pabrėžė, kad "saliuto metu naudojami šoviniai buvo naudojami ir anksčiau". Įvykio vietoje dirba teisėsaugos pareigūnai, vyksta liudytojų apklausa.

  Следственным комитетом возбуждено уголовное дело по факту взрывов фейерверочных изделий в Минске
  Baltarusijos teisėsaugos pareigūnai dirba įvykio vietoje

  Gynybos ministerija išreiškė užuojautą mirusiosios giminaičiams ir artimiesiems ir pažadėjo suteikti jiems reikiamą pagalbą.

  Baltarusijos Nepriklausomybės dienos proga Minske buvo surengtas saliutas iš šešių šaudymo pozicijų. Viena iš jų buvo prie paminklo "Minskas — miestas didvyris", prie kurio vyko karinis paradas, teatro ir muzikos pasirodymai.

  Baltarusijoje liepos 3 dieną švenčiama Nepriklausomybės diena. Šią dieną Minskas buvo išlaisvintas nuo nacių užpuolikų Didžiojo Tėvynės karo metu.

  Šventės proga visoje šalyje rengiami įvairūs renginiai. Pagrindiniu Nepriklausomybės dienos įvykiu tapo karinis paradas Minsko centre, kuris vyko vakare. Po jo visoje šalyje buvo surengtas spalvingas saliutas.

  Tegai:
  sprogimas, Baltarusija

  Svarbiausios temos