09:16 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Šis prašymas buvo pateiktas JT Žmogaus teisių tarybos sesijos metu, tuo tarpu pusiasalis buvo vadinamas "neteisėtai aneksuotu"

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Maskvai skirtas Didžiosios Britanijos prašymas įleisti į Krymą Tarptautinius žmogaus teisių stebėtojus nustebino Rusijos ambasadą Londone, rašo RIA Novosti.

  Kaip pažymėjo diplomatinės atstovybės spaudos sekretorius, šis prašymas buvo pateiktas JT Žmogaus teisių tarybos sesijos metu, tuo tarpu pusiasalis buvo vadinamas "neteisėtai aneksuotu".

  "Nepaisydami sąvokos "neteisėta aneksija"(Rusijos pozicija šiuo klausimu yra gerai žinoma), norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad Krymo Respublika yra atvira užsienio ir tarptautinėms delegacijoms bei kitiems užsienio svečiams, kaip ir visi kiti mūsų šalies regionai," — pabrėžė ambasadoje.

  Rusijos diplomatai šiame kreipimesi įžvelgia Londono bandymą "nesąžiningai" pasinaudoti žmogaus teisių klausimais.

  Birželio mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministerija kritikavo Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešimą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje. Smolensko aikštėje pabrėžė, kad Londonas nesąžiningai ištyrė tikrąją padėtį šioje srityje Rusijoje.

  Pažymima, kad Londonas kaltina Rusiją dėl žmogaus teisių pažeidimų ir "demokratijos trūkumo", tokiu būdu bandydamas primesti atsakomybę  Maskvai dėl padėties žmogaus teisių srityje kaimyninėse šalyse.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Buvęs Vokietijos kancleris pripažino teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos
  Čekijos prezidentas ragina Ukrainą susitaikyti su Krymo praradimu
  Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą
  Tegai:
  JTO Žmogaus teisių taryba

  Svarbiausios temos