17:02 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Galiojančios sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigsis šių metų pabaigoje, kol kas neaiški jų ateitis, ir nenumatyta derybų šia tema data

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Ukraina ruošiasi po 2019 metų visiškai sustabdyti Rusijos dujų tranzitą, pranešė "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenko.

  Anksčiau dujų bendrovių "diviziono" vadovas Andrejus Favorovas sakė, kad Kijevas tikisi tranzito sutrikimų, kurie gali trukti maždaug tris mėnesius.

  "Deja, turime laukti tranzito per Ukrainą sustabdymo ne tik pirmąjame 2020 metų ketvirtyje, bet jau 2019 metų pabaigoje", — savo Facebook paskyroje rašė Vitrenko.

  Galiojančios sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigsis 2019 metų pabaigoje. Kol kas neaiški jų ateitis, ir nenumatyta derybų šia tema data.

  Birželio pabaigoje "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris pareiškė, kad bendrovė negavo oficialių Ukrainos pasiūlymų dėl alternatyvių sutarčių sudarymo.

  Jis taip pat teigė, kad "Kijevo traukinys išvyko", nes Europos teisės aktai neleidžia "Naftogaz" pasirašyti naujo susitarimo prieš pasibaigiant ankstesniam kontraktui.

  Nepaisant to, Maskva yra pasirengusi išplėsti esamus susitarimus, jei jie yra įmanomi, pridūrė Mileris.

  Atsakydamas į klausimą dėl dabartinės tranzito sutarties galiojimo pabaigos, korporacijos vadovas juokavo, kad sausio 1 dieną bus Naujieji metai, o tai reiškia, kad "bus linksma".

  Derybos dėl tranzito sutarties

  Dabartinė sutartis dėl tranzito tarp Rusijos ir Ukrainos baigiasi šių metų pabaigoje. Šalys derasi dėl naujo susitarimo sudarymo, tačiau iki šiol nebuvo pasirašytas joks dokumentas.

  Po trišalio susitikimo sausio mėnesį, Europos Komisija pateikė siūlymą dėl būsimos sutarties: ji turėtų būti pasirašyta daugiau nei dešimčiai metų, o jos apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pakviesti modernizuoti Ukrainos DTS.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad yra suinteresuota pratęsti sutartį, tačiau ji turi būti ekonomiškai patraukli, o Ukrainos DTS — konkurencinga.

  Anksčiau, interviu Sputnik Lietuva Geoenergija.ru vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius pabrėžė, kad jei tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas, dujų tiekimas šalies gyvenvietėms gali nutrūkti. Pasak jo, Kijevas turi laikytis galiojančių taisyklių, nes Ukraina yra tranzitinė valstybė.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  "Naftogaz" pripažino bejėgiškumą be Rusijos dujų
  "Naftogaz": du Ukrainos miestai žiemą gali likti be šilumos
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, rusiškos dujos, dujos, sutartis, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos