10:06 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Lieso pieno produktų, tokių kaip jogurtas, vartojimas sumažina tam tikrų ligų riziką

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Praėjusio amžiaus pradžioje jogurto naudą žmonių sveikatai ištyrė Bulgarijos gydytojas Stamenas Grigorovas ir rusų mokslininkas Ilja Mečnikovas, Ispanijos tyrėjai nepateikė naujų duomenų, sakė Leonidas Lazebnikas, Rusijos gastroenterologų draugijos pirmininkas, rašo RIA Novosti.

  Ankstesnis "Medical Xpress" leidinys su nuoroda į Ispanijos mokslininkų atliktą tyrimą, pranešė, kad lieso pieno produktų, pavyzdžiui, jogurto, vartojimas sumažina riziką susirgti metaboliniu sindromu, antrojo tipo diabetu, storosios žarnos  ir šlapimo pūslės vėžiu.

  "Tai išsiaiškino ne Ispanijos mokslininkai, tai jau seniai žinoma, atradimas buvo atliktas praėjusio amžiaus pradžioje", — papasakojo Lazebnikas RIA Novosti.

  Jis paaiškino, kad tyrimą atliko Bulgarijos karo gydytojas Stamenas Grigorovas ir Rusijos mokslininkas Ilja Mečnikovas. Jie ištyrė bulgarišką jogurtą. Tyrimo metu buvo atrasta specialaus tipo laktobacilų.

  Lazebnikas pabrėžė, kad žmogaus žarnyne gyvena įvairios bakterijos, kurios rūpinas kūno funkcijomis. Jogurte esančios laktobacilos ir bifidobakterijos gerina žarnyno darbą, pagerina sveikatą ir suteikia ilgaamžiškumo, sakė mokslininkas.

  "Bulgariško jogurto dėka ilgaamžių skaičius Bulgarijoje praėjusio amžiaus pradžiojebuvo didžiausias Europoje", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Mokslininkai atrado netikėtą sekso naudą
  Mokslininkai paaiškino, kodėl žmonės "pamišę" dėl kačių ir šunų
  Britų mokslininkai negalėjo tiksliai apskaičiuoti kiek impotentų yra pasaulyje
  Tegai:
  sveikata, pieno produktai, mokslininkai

  Svarbiausios temos