10:38 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Buvo paskelbti apklausos duomenys, kuriuose skelbiama kiek ukrainiečių yra pasirengę remti parlamento rinkimuose Zelenskio partiją "Liaudies tarnas"

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Ukrainos Prezidento Vladimiro Zelenskio partijos komanda "Liaudies tarnas" ir toliau yra reitingų lyderė , tačiau, remiantis sociologinių grupių apžvalgos duomenimis, rinkėjų, kurie jį palaiko, skaičius sumažėjo iki 42,3proc., rašo RIA Novosti.

  Anksčiau, birželio 21 dieną, "Socis" paskelbė apklausos duomenis, pagal kuriuos partiją "Liaudies tarnas"  parlamento rinkimuose buvo pasirengę remti 47,6 proc. rinkėjų, kurie ketino balsuoti ir buvo apsisprendę dėl pasirinkimo.

  "Politinių jėgų rinkėjų simpatijų lyderis [lieka- Sputnik] partija "Liaudies tarnas", iš kurių 42,3 proc. ketina balsuoti ir yra apsisprendę dėl savo simpatijų", — ketvirtadienį paskelbta apklausos "Reiting" svetainėje.

  Taip pat, apklausos duomenimis, parama Jurijaus Boiko partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" išaugo, 13,4 proc.  Petro Porošenko partijos "Europos solidarumas" Reitingas sudaro 8,3 proc. (anksčiau 8,8 proc.). Dainininko, "Okean Elzy" muzikos grupės lyderio, Sviatoslavo Vakarčuko, politinė partija "Balsai" įgijo 7,2%proc. balsų, anksčiau jos reitingas buvo 6,8 proc. 7,2 proc. ukrainiečių yra pasirengę balsuoti už Juliją Tymošenko partiją "Batkivščina" (anksčiau - 8,7proc.).

  Likusios partijos gavo mažiau nei 5 proc. palaikymo.

  Tyrimas buvo vykdomas nuo 2019 metų birželio 29 dienos iki liepos 3 dienos visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Kijevo kontroliuojamo Donbaso teritorijos.

  Iš viso apklausta 2,5 tūkst. vyresnių nei 18 metų respondentų. Statistinė paklaida neviršija 2 proc.

  Eiliniai Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimai turėjo vykti šiemet spalį. Tačiau gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė dekretą dėl Rados įgaliojimų nutraukimo ir liepos 21 dieną vyks išankstiniai parlamento rinkimai. Rinkimuose gali dalyvauti tik partijos, o praėjimo barjeras bus 5 proc.

  Dar šia tema

  Vakarų praradimai, 90-ųjų ekonomika ir Zelenskis: Putinas atsakė į rusų klausimus
  Zelenskis kreipėsi į Putiną prašydamas paleisti Ukrainos jūreivius
  Zelenskis paskelbė, kad palaiko diplomatinį situacijos Donbase sprendimo būdą
  Tegai:
  parlamento rinkimai, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos