17:46 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Beveik trys ketvirtadaliai gyventojų, ypač Donecko srityje, rusų kalbą laiko gimtąja

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Ukrainos Prezidentas Vladimiras Zelenskis, kalbėdamas Kramatorske, Donecko regione, kalbėjo rusiškai, kad įrodytų, jog niekas netrukdo šia kalba kalbėti Donbase, rašo RIA Novosti.

  Pasak atvirų šaltinių, beveik trys ketvirtadaliai gyventojų, ypač Donecko srityje, rusų kalbą laiko gimtąja.

  "Pastaraisiais metais daug kalbama apie tariamą draudimą kalbėti Donbase rusų kalba, sklinda kalbos, kad rusakalbiai diskriminuojami.  Pasigirsta kalbų, kad reikia su tankais važiuoti tam, kad jie būtų apsaugoti. Todėl, kad baigtųsi manipuliacijos šiuo atžvilgiu, jei neprieštaraujate, toliau aš kalbėsiu rusiškai", — sakė Zelenskis, jo kalbą transliavo visi Ukrainos kanalai.

  Po šių žodžių salėje pasigirdo plojimai. Prezidentas kalbėjo rusiškai.

  Pastaraisiais metais Ukrainoje nuolat skamba raginimai uždrausti viską, kas yra kažkaip susiję su Rusija ar rusų kalba. Balandžio mėnesį Rada priėmė valstybinės kalbos įstatymą, kuriame numatyta, kad beveik visose gyvenimo srityse naudojama tik ukrainiečių kalba.

  Tuo tarpu 2012 metais buvo priimtas įstatymas dėl valstybinės kalbos politikos pagrindų, kuriuose numatyta galimybė oficialiai naudoti rusų kalbą kaip regioninę 13 iš 27 šalies regionų.

  Dar šia tema

  Zelenskis papasakojo, kaip per susitikimą pradės pokalbį su Putinu
  Politologas: Zelenskis nežino, kaip reaguoti į Višinskio bylą
  Partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" vadovas: kaip atkurti taiką Donbase
  Tegai:
  rusų kalba, Doneckas

  Svarbiausios temos