05:32 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (156)
  32

  Džonsono nuomonę, tie, kurie nepalaiko "kietojo Brexit" idėjos, iš tiesų nenori, kad JK paliktų ES

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Borisas Džonsonas, favoritas kovoje dėl britų konservatorių lyderio posto, sakė interviu  "Sunday Telegraph", kad jis ne blefuoja, sakydamas, kad JK galėtų palikti Europos Sąjungą spalio 31 dieną be susitarimo.

  Anksčiau per balsavimą konservatorių frakcijoje buvo nustatyti du kandidatai į partijos vadovo ir būsimi ministro pirmininko postą: parlamento narys Borisas Džonsonas ir užsienio reikalų ministras Džeremis Hantas. Džonsonas laikosi griežtesnės pozicijos dėl "Brexit", o Huntas mano, kad išėjimo iš ES sutarties sąlygos dar gali būti pakeistos.

  "Mes buvome pasiruošę [Brexitui - red.] kovo 29 dieną. Ir mes bŪsim pasiruošę spalio 31 dienai. Labai svarbu, kad mūsų partneriai tai matytų", — sako Džonsonas.

  "Jie turėtų pažvelgti mums į akis ir galvoti: "Dieve mano, šie britai iš tikrųjų ketina išeiti. Ir jie ketina išeiti diktudami savo sąlygomis", — pridūrė politikas.

  Pasak Džonsono, tie, kurie nepritaria "kietojo Brexit" idėjai, iš tiesų nenori, kad Jungtinės Karalystės paliktų ES.

  Naujasis partijos vadovas ir premjeras bus paskelbtas liepos 23 dieną, kitą dienądabartinė premjerė Tereza Mei nugalėtojui perduos premjero įgaliojimus. Naujasis Ministrų kabineto vadovas atsidurs tokioje pačioje padėtyje, kuri privertė atsistatydinti Mei: parlamentas atsisakė patvirtinti su ES pasiektus susitarimus, tačiau tuo pat metu kategoriškai prieštarauja šalies pasitraukimui iš Europos Sąjungos be susitarimo, o ES atsisako naujų derybų. Liepos 25 dieną, parlamentas atostogaus ir grįš tik rugsėjo 3 dieną, o Europos Sąjungos nustatytas terminas palikti ES yra spalio 31 diena.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (156)

  Dar šia tema

  ES atideda "Brexit" iki spalio pabaigos
  "Brexit" chaosas ― kam naudinga?
  ES viršūnių susitikimas patvirtino, kad nėra galimybės peržiūrėti "Brexit" sutartį
  Tegai:
  ES, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos