04:49 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Šis dokumentas buvo patvirtintas su pataisomis, kurias pateikė JAV parlamentarai kartu su Lietuvos ir Kanados atstovais

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. ETPA parlamentinės asamblėjos politinių reikalų ir saugumo komitetas priėmė rezoliuciją dėl projektų "Nord Stream- 2" ir "Turkish Stream", praneša RIA Novosti.

  Dokumente išreiškiamas "susirūpinimas" dėl galimo Rusijos vamzdynų naudojimo siekiant "politinės ir ekonominės prievartos", priklausančios nuo valstybės energijos tiekimo.

  Šis punktas buvo įtrauktas į rezoliuciją "Energijos saugumas ETPA regione", kurio autorė yra Lietuvos deputatė Rūta Miliūtė. Pakeitimus pasiūlė JAV parlamentarai kartu su keliais Lietuvos ir Kanados atstovais.

  "Turkish Stream" didina Rusijos galimybę daryti įtaką kitoms šalims, o tai gali turėti neigiamų pasekmių. <...> Manome, kad demokratinės institucijos negali būti laikomos įkaitu dėl energijos tiekimo, susijusio su "Nord Stream- 2" ir "Turkish Stream". Raginu visus kolegas pritarti šiems pakeitimams", — sakė JAV kongreso narys Li Zeldinas.

  Pabrėžiama, kad Turkijos delegacija nepritarė pakeitimams, nes tiekimas priklausys nuo šalių susitarimų, kurie turėtų laisvai pasirinkti, ar prisijungti prie "Turkish Stream", ar ne.

  Taip pat buvo priimti dar du Amerikos parlamentų narių pakeitimai. Juose pateikiamas pasiūlymas ETPA dalyvaujančioms valstybėms sukurti infrastruktūrą, reikalingą prisijungti prie vis labiau globalizuotos gamtinių dujų rinkos, taip pat stiprinant regioninius tarpusavio ryšius. Taip pat siūloma suteikti "abipusę paramą, siekiant sulaikyti ir slopinti šalių pastangas... naudoti energijos tiekimą kaip ekonominės prievartos priemonę".

  "Nord Stream - 2"

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir kurios apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Projektui priešinasi kai kurios Vakarų šalys, įskaitant JAV, Ukrainą ir Lietuvą. Daugelis ekspertų mano, kad Kijevas siekia užkirsti kelią dujotiekio statybai, nes bijo, kad Maskva atsisakys dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Jungtinės Valstijos savo ruožtu tikisi tiekti savo brangias suskystintas gamtines dujas (SGD) Europai.

  Projektą remia Vokietija. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti Vokietijos valdžios institucijų atstovai ne kartą pabrėžė, kad projektą laiko ekonominiu. Jie taip pat pažymėjo, kad "Nord Stream- 2" yra būtinas šalies pramonei ir gyventojams, taip pat tam, kad pagerinti Vokietijos energetinį saugumą.

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  Mileris pranešė, kada bus baigtos "Nord Stream-2" statybos
  "Nord Stream 2 AG" atsisako tiesti dujotiekį Danijos teritoriniuose vandenyse
  Tegai:
  Nord Stream-2, Lietuva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos