04:41 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Sekmadienį televizijos kanalo "Rustavi 2" laida "P.S." prasidėjo vedėjo įžangine kalba, jis necenzūriniais žodžiais įžeidė Vladimirą Putiną

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Jevgenijus Primakovas mano, kad po Gruzijos televizijos laidų vedėjo Georgijaus Gabunijos įžeidinėjimų Rusijos vadovybės atžvilgiu būtina užšaldyti Rusijos ir Gruzijos santykius.

  Акция протеста у здания Rustavi 2
  © Sputnik / Shota Nozadze
  Protestai prie TV kanalo "Rustavi 2" pastato

  Sekmadienio vakare TV vedėjas Georijus Gabunija pradėjo savo autorinę laidą "P.S." opoziciniame Gruzijos televizijos kanale "Rustavi 2" nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įžeidinėjimų. Daugelis Gruzijos socialinių tinklų vartotojų pasmerkė Gabuniją ir išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Gruzijos ir Rusijos santykiai gali dar labiau pablogėti.

  Televizijos kompanijos generalinis direktorius Nika Gvaramija pareiškė, kad nors ir pritaria vedėjo pozicijai, tačiau mano, kad tiesioginiame eteryje nepriimtina kalbėti necenzūriniais žodžiais. Vedėjo veiksmus pasmerkė Gruzijos prezidentė ir ministras pirmininkas. Vėliau keli šimtai žmonių susirinko prie televizijos kanalo pastato ir reikalavo atleisti Gabuniją.

  "Gruzijos televizija, kuriai atstovauja Gabunija, pasiekė labai gilų dugną, tad bus tikrai sunku nustebinti. Taip, Gruzijos prezidentė pasmerkė Gabuniją. Tačiau nebuvo atsiprašymo. Akivaizdu, kad tiesioginių skrydžių atšaukimo laikotarpis užsitęsė iki šios dienos. Laukiame tęsinio", — parašė savo "Telegram" kanale Primakovas.

  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas apgailestauja dėl to, kad visa Gruzija kentės nuo vieno laidų vedėjo.

  Акция протеста у здания Rustavi 2
  © Sputnik / Shota Nozadze
  Protestai prie "Rustavi 2" pastato

  "Bet taip ir bus. Be to, toliau vis labiau be emocijų, automatinio atsakiklio režimu. Šunybė — sankcija, dar viena šunybė — dar viena sankcija. Be lėkščių daužymo, be riksmo, kol susiformuos sąlyginiai refleksai, naudingi tarpvalstybiniuose santykiuose", — cituoja Rusijos politiką RIA Novosti.

  Palietęs Rusijos ir Gruzijos santykių temą, Primakovas rašė, kad "juos reikia įšaldyti".

  "Šaltis pagerina sveikatą. Vienintelis keistas dalykas yra tas, kad Gruzijos patriotai bando su tuo ginčytis, nes jie labiausiai šaukia "palikite Gruziją ramybėje, suteikite mums skyrybas", "jau įkalbėjot, nevažiuosime pas jus, neskrisime, toliau plaukite patys"; "ai, jūs, niekingi priešai, kaip jūs taip galite". Galim. Mums tai nepatinka. Jokios piktdžiugos. Juolab asmeniškai man — labai, labai liūdna. Bet, matyt, be to neapsieisime", — parašė deputatas.

  Po kilusio skandalo "Rustavi 2" nutraukė transliavimą, tačiau pirmadienį 06:30 atnaujino veiklą.

  Maskvos ir Tbilisio dialogas

  Birželio 20 dieną Tbilisyje prasidėjo antivyriausybiniai ir antirusiški protestai. Protestuotojai prieštaravo Rusijos delegatų dalyvavimui Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje.

  Акция протеста у здания Rustavi 2
  © Sputnik / Shota Nozadze
  Keli šimtai žmonių susirinko priež televizijos kanalo pastato ir reikalavo atleisti Gabuniją.

  Susidūrus radikalams ir specialiosioms pajėgoms, nukentėjo 240 žmonių, sulaikyta daugiau kaip 300 žmonių.

  Atsižvelgdama į neramumus, Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili pavadino Rusiją "prieše" ir pareiškė, kad Maskva "domisi socialiniu šalies padalijimu".

  Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas jos žodžius pavadino neprofesionaliais ir padarė prielaidą, kad Gruzijos vadovė nesuprato situacijos arba iškreipia ją.

  Pirmadienį įsigaliojo draudimas tiesioginiams skrydžiams tarp Rusijos ir Gruzijos: nuo liepos 8 dienos Rusijos ir Gruzijos oro linijos nutraukė skrydžius.

  Pagal statistiką, praėjusiais metais rusai sudarė penktadalį Gruzijos turistų.

  Tegai:
  Gruzija, Rusija

  Svarbiausios temos