03:58 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Kanalo atstovai tvirtina, kad žurnalistai ir jų artimieji sulaukė grasinimų, todėl atsisakoma pirmojo bandymo surengti nepolitinę diskusiją tarp paprastų gyventojų

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Ukrainos TV kanalas "NewsOne" pranešė, kad dėl fizinio smurto grėsmės atšaukia telekonferenciją su Rusijos "Rossija 1", praneša RIA Novosti.

  Valdimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2019 / SERGEI SUPINSKY

  ""NewsOne" pranešė apie teletransliacijos "Reikia pasikalbėti" atšaukimą. Mūsų bandymas organizuoti paprastų žmonių, kurie niekada neabejojo Ukrainos teritoriniu vientisumu, be politikų ir bjaurių propagandistų, diskutavimo platformą lėmė tai, kad pastaruoju metu prasidėjo masiniai informaciniai išpuoliai prieš mūsų televizijos kanalą", — teigiama kanalo pranešime žiniasklaidai.

  Pranešime pažymima, kad anonsavus teletransliaciją, pasklido pareiškimai apie protesto akcijas prie kanalo pastato, taip pat nuskambėjo grasinimai "panaudoti fizinį smurtą prieš žurnalistus ir jų artimuosius".

  Televizijos kanalas pažymi, kad planavo organizuoti pirmąją nepolitinę telekonferenciją tarp žmonių iš Rusijos ir Ukrainos. Pareiškime pabrėžiama, kad "tokie veiksmai prieš televizijos kanalą grąžina Ukrainą į tiesioginio įbauginimo ir žurnalistų laisvės priespaudos laikus.

  "Todėl "NewsOne" pranešė, kad dėl informacinės kampanijos prieš savo žurnalistus, grėsmių užpulti kanalo darbuotojus ir dėl jo vardo panaudojimo daugelio Ukrainos partijų priešrinkiminiuose kampanijose, mes esame priversti nustoti rengti teletransliaciją "Reikia pasikalbėti". Mes norime, kad Ukrainoje įsivyrautų taika, tačiau yra jėgų, kurios nori kariauti ir kurioms tai visiškai nenaudinga", — sakoma pranešime.

  Anksčiau Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas paragino "NewsOne" kanalą susilaikyti nuo šio renginio, o Aukščiausiosios Rados pirmoji pirmininko pavaduotoja Irina Geraščenko sakė, kad renginį turi organizuoti Ukrainos nacionalinė televizijos ir radijo taryba, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Informacijos ministerija, Vyriausybė ir Zelenskio biuras.

  Dėl 2014 metais įvykusio perversmo Kijeve, Rusijos ir Ukrainos santykiai ženkliai pablogėjo. Krymo gyventojai pasisakė už tai, kad jie taptų Rusijos dalimi, šalyje susikūrė nepripažintos Donecko ir Luhansko respublikos, kurios nesutiko su valdžios perversmu Kijeve.

  Dar šia tema

  Rusijos diplomatus nustebino Britanijos prašymas įleisti stebėtojus į Krymą
  Lietuvos rusofobai žada pakišti Zelenskiui petį. Arba tiesiog — pakišti
  Zelenskio administracija "įslaptino" derybas su Rusija dujų tiekimo klausimu
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos