06:53 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  TV vedėjas Georijus Gabunija sekmadienio vakare pradėjo savo autorinę laidą "P.S." opoziciniame Gruzijos televizijos kanale "Rustavi 2" nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įžeidinėjimų

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kalbėdamas apie televizijos kanalo "Rustavi 2" šunybę, pareiškė, kad Gruzijoje rusofobiniai išpuoliai vis ūmėja. Kremliaus nuomone, tai yra valstybės nenoro užkirsti kelią ekstremistams padarinys, rašo RIA Novosti.

  "Mes matome vis daugiau rusofobinių išpuolių pastarosiomis dienomis, ir visa tai yra nenoro arba valstybės nepasiruošimo užkirsti kelią ekstremistams nuo pat pradžių padarinys, tai yra pasekmės, kurias mes stebime", — sakė Peskovas žurnalistams, komentuodamas situaciją apie įžeidimus, skirtus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

  Sekmadienio vakare TV vedėjas Georijus Gabunija pradėjo savo autorinę laidą "P.S." opoziciniame Gruzijos televizijos kanale "Rustavi 2" nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įžeidinėjimų. Daugelis Gruzijos socialinių tinklų vartotojų pasmerkė Gabuniją ir išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Gruzijos ir Rusijos santykiai gali dar labiau pablogėti.

  Televizijos kompanijos generalinis direktorius Nika Gvaramija pareiškė, kad nors ir pritaria vedėjo pozicijai, tačiau mano, kad tiesioginiame eteryje nepriimtina kalbėti necenzūriniais žodžiais. Vedėjo veiksmus pasmerkė Gruzijos prezidentė ir ministras pirmininkas. Vėliau keli šimtai žmonių susirinko prie televizijos kanalo pastato ir reikalavo atleisti Gabuniją.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau vadino beprecedenčiu išpuoliu prieš Rusijos vadovybę Gruzijos televizijoje, vertindama juos kaip atvirą Gruzijos radikalių jėgų provokaciją. Ministerija pareiškė, kad tikisi adekvačios reakcijos iš specializuotų įstaigų ir žurnalistų bendruomenės.

  Maskvos ir Tbilisio dialogas

  Įvykis su Tarpparlamentinės stačiatikių asociacijos prezidentu ir Valstybės Dūmos deputatu Sergejumi Gavrilovu lėmė masinius protestus ir įtampą Rusijos santykiuose su Gruzija. Gruzijos opozicijos nepasitenkinimo priežastis buvo ta, kad birželio 20 dieną Tbilisyje vykusioje Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje Gavrilovas, kaip šios organizacijos pirmininkas, užėmė Gruzijos Parlamento vadovo kėdę.

  Opozicijos atstovai paliko salę, susitikimas buvo nutrauktas, o tada Parlamentą užėmė radikalai. Kaip Gavrilovas sakė RIA Novosti, į pastatą įsilaužę žmonės apipylė jį vandeniu ir bandė atimti dokumentus. Tbilisis buvo užtvindytas protestuotojų, kurie prieštaravo Rusijos delegatų dalyvavimui sesijoje. Specialiosios pajėgos išvijo protesto dalyvius, bet kitą dieną mitingas tęsėsi. Sužeista 240 žmonių, sulaikyta daugiau kaip 300 žmonių.

  Atsižvelgdamas į šiuos įvykius, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, draudžiantį Rusijos oro susisiekimo bendrovėms skristi iš Rusijos į Gruziją nuo liepos 8 dienos, taip pat kelionių organizatoriams ir agentams rekomenduota nepardavinėti kelionių į šią šalį. Tuo tarpu, pasak Gruzijos statistikos, praėjusiais metais kas penktas turistas Gruzijoje (21%) buvo iš Rusijos.

  Dar šia tema

  Peskovas skelbia apie rusofobinę isteriją Gruzijoje
  ETPA PA paragino Rusiją atšaukti Abchazijos ir Pietų Osetijos pripažinimą
  Tegai:
  protestas, Rusija, Gruzija

  Svarbiausios temos