10:43 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Pirmadienį Zelenskis pasiūlė surengti Minske diskusiją, kurioje dalyvautų Putinas, JAV prezidentas Donaldas Trampas, Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka "visiškai palaiko" Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio siūlymą surengti tarptautinį susitikimą Minske su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir dar keturių šalių vadovais, Respublikos vadovo spaudos tarnybos pranešimą cituoja RIA Novosti.

  Pirmadienį Zelenskis pasiūlė surengti Minske diskusiją, kurioje dalyvautų Putinas, JAV prezidentas Donaldas Trampas, Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei.

  Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas teigė, kad bus svarstoma Ukrainos prezidento iniciatyva.

  Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus sakė, kad Minskas yra pasirengęs užtikrinti tokias aukšto lygio derybas.

  "Mūsų prezidentas visiškai pritaria Vladimiro Zelenskio pasiūlymui. Ši pozicija nepasikeitė, būtent todėl, kad negalima žiūrėti vienam į kitą per ginklo akutę, reikia atsisėsti ir išspręsti problemas, kurių susikaupė daug", — pranešė prezidento spaudos tarnyba RIA naujienų portale.

  Kremlius jau atsakė į šią iniciatyvą. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskva apsvarstys šį pasiūlymą, ir pridūrė, kad būtina suprasti, ar toks dialogas turi perspektyvų.

  Dėl 2014 metais įvykusio perversmo Kijeve, Rusijos ir Ukrainos santykiai ženkliai pablogėjo.

  Krymo gyventojai pasisakė už tai, kad jie taptų Rusijos dalimi, šalyje susikūrė nepripažintos Donecko ir Luhansko respublikos, kurios nesutiko su valdžios perversmu Kijeve.

  Kijevas apkaltino Maskvą "įsikišant į Ukrainos reikalus", ypač dalyvavimu Donbaso konflikte.

  Rusijos Federacija neigia kaltinimus ir pabrėžia, kad konfliktas yra tik Ukrainos viduje.

  Rusijos valdžios institucijos taip pat pabrėžė, kad yra suinteresuotos, jog kaimyninė šalis įveiks politinę ir ekonominę krizę.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc.

  Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Zelenskis nevykdo pareigų, bet "vaidina" Ukrainos prezidento vaidmenį
  Lukašenka perspėjo NATO, kad Baltarusija turi raketų
  Lukašenka apie situaciją su "Družba": turime susėsti ir viską aptarti
  Tegai:
  susitikimas, Didžioji Britanija, JAV, Ukraina, Rusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos