21:25 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Zelenskis pirmadienį pasiūlė Rusijos prezidentui aptarti, "kieno yra Krymas ir ko nėra Donbase"

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Norint surengti Rusijos ir Ukrainos vadovų Vladimiro Putino ir Vladimiro Zelenskio susitikimą nereikalingi tarpininkai, Ukrainos lyderio pareiškimas dėl derybų formato keitimo labiau panašus į priešrinkiminius ryšius su visuomene, citavo Krymo regiono Valstybės Dūmos deputato Michailo Šeremeto žodžius RIA Novosti.

  Valdimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2020 / SERGEI SUPINSKY

  Pirmadienį Zelenskis pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui aptarti Minske su Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentais Donaldu Trampu ir Emanueliu Makronu, taip pat Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Tereza Mei ir Vokietijos kanclere Angela Merkel, "kieno Krymas ir ko nėra Donbase".

  "Zelenskis turėtų susitarti asmeniškai dėl susitikimo su Rusijos prezidentu, be jokių derybininkų, tarpininkų ar kitų valstybės prezidento padėjėjų. Juokinga, kai dialogui su artimiausiu kaimynu reikalingi tarpininkai", — sakė Šeremetas RIA Novosti.

  Jo nuomone, nesugebėjimas inicijuoti tiesioginio pokalbio su Rusijos prezidentu parodo  Zelenskio kaip valstybės valdytojo silpnumą, visišką priklausomybę ir nesugebėjimą išspręsti jokių problemų.

  "Kol Zelenskis išmoks prisiimti atsakomybę, jis bus tampomas kaip marionetė už virvučių. Jo apeliaciniai skundai yra labiau panašūs į priešrinkiminius ryšius su visuomene Parlamento rinkimų išvakarėse. Šiandien Zelenskis yra nominalus asmuo, neturintis galios svertų, kurį visi ignoruoja", — sakė Šermetas.

  Pasak jo, Zelenskis po to, kai pradėjo prezidento pareigas, turėjo daug laiko užmegzti ryšius su Rusija, tačiau vietoje to jis išvyko į "turą po Vakarų šalis".

  "Dabar neturėtume mėgautis jo rinkimų kampanija. Be to, Zelenskiui laikas nustoti kelti klausimus, susijusius su svetima teritorija. Kviečiame jį atvykti į Krymą. Jei jam kyla abejonių dėl pusiasalio statuso, Krymo gyventojai greitai juos išsklaidys ir pasakys, kam priklauso Krymas ir kaip viskas įvyko", — sakė deputatas.

  Eiliniai Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimai turėjo vykti šių metų spalį. Tačiau gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė dekretą dėl Rados įgaliojimų nutraukimo ir liepos 21 dieną vyks išankstiniai Parlamento rinkimai. Rinkimuose gali dalyvauti tik partijos, jos pateks į valdžią, jei surinks ne mažiau kaip 5 proc. balsų. Pusė deputatų korpuso (225 žmonės) bus išrinkti partijų sąrašuose, pusė — balsų dauguma regionuose.

  Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Zelenskis nevykdo pareigų, bet "vaidina" Ukrainos prezidento vaidmenį
  Zelenskis Donbase kalbėjo rusų kalba
  Zelenskis įvardijo "vienintelį būdą" sustabdyti "Nord Stream- 2"
  Tegai:
  Rusijos Valstybės Dūma

  Svarbiausios temos