10:30 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Pirmasis 20 švietimo srities specialistų tarptautinis susitikimas neatsitiktinai surengtas Dharamšaloje, kur yra Dalai Lamos rezidencija

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Dalai Lama susitikime su švietimo filosofais ir pedagogais iš dešimčių šalių, įskaitant Rusiją ir JAV, paaiškino, kodėl jis pastaruoju metu kritiškai vertina JAV prezidentą Donaldą Trampą, rašo RIA Novosti.

  "Pastaruoju metu kritikuoju Amerikos prezidentą... Man nepatiko jo teiginys, kad Amerika yra pirmoje vietoje. Tokia šalis neturėtų galvoti tik apie save. Tai ribotas mąstymas", — sakė Dalai Lama pirmosios tarptautinės konferencijos "Žmogaus švietimas trečiajame tūkstantmetyje" Dharamšaloje metu.

  Visame pasaulyje garsus dvasinis lyderis taip pat prisiminė "socialistinę sistemą" ir TSRS.

  "Motyvacija buvo puiki. Tačiau žmogui, kuris turėjo šias puikias idėjas įgyvendinti, pritrūko moralės, jis buvo labai riboto mąstymo", — sako Dalai Lama.

  Pirmasis 20 švietimo srities specialistų iš Rusijos, Indijos, Bangladešo, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, JAV, Brazilijos, Meksikos ir Australijos tarptautinis susitikimas neatsitiktinai surengtas Dharamšaloje, kur yra Dalai Lamos rezidencija.

  Konferencija "Žmogaus švietimas trečiajame tūkstantmetyje" — pirmasis iš trijų didelio masto to paties pavadinimo projekto etapų, sukurtas trejiems metams, ir kurį asmeniškai remia pasaulinio garso Tibeto dvasinis lyderis ir mąstytojas. Projekto kulminacija turėtų būti pasaulinis forumas, kuriame dalyvautų šimtai įvairių šalių ekspertų. O rezultatas — 2021 metais priimti "Deklaraciją dėl žmogaus išsilavinimo trečiajame tūkstantmetyje" ir atitinkamą mokytojų vadovą.

  Konferencijos dalyviai teigė, kad pilietinė visuomenė turėtų labiau veikti švietimo politiką nei šalių verslo elitas ir vyriausybės, o švietimo sąvoka turėtų būti plačiai išplėsta nuo "amatininkų" ir "vadybininkų" mokymo iki holistinės asmenybės, kuri propaguotų altruizmą, aplinkosaugos ir socialinius klausimus, kitas nematerialias vertybes.

  Dalai Lama nuo vaikų darželio ragina mokyti žmones emocijų, užuojautos ir altruizmo higienos ir atsisakyti konkurencijos kiekybiniams rodikliams švietimo sistemoje, kad ji taptų "adekvati" ir nesukeltų daugiau problemų individui, visuomenei ir planetai.

  Konferenciją Dharamšaloje surengė Centrinis Himačal Pradešo universitetas (Indija), Rio de Žaneiro (Brazilija) valstybinio universiteto Filosofijos ir vaikystės studijų centras, Deakino universiteto Švietimo fakultetas (Australija), Rusijos valstybinio pedagoginio universiteto Aleksandro Herceno vardo Pedagogikos institutas, Tibeto kultūros ir informacijos centras (Rusija) ir "Save Tibet Foundation" (Rusija) bei Tibeto kūrinių ir archyvų biblioteka Dharamšaloje.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė patvirtino mokymo rusų kalba panaikinimą
  Vilniuje jungiamos dvi profesinio mokymo įstaigos
  Tegai:
  Dalai Lama, švietimas

  Svarbiausios temos