18:57 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Amerikiečių tankas M1A2 Abrams, archyvinė nuotrauka

  Kinija paragino JAV nedelsiant atšaukti ginklų tiekimo Taivanui planus

  © Flickr/ The U.S. Army
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Pasak diplomato, Taivanas yra neatskiriama Kinijos teritorijos dalis, todėl niekas neturėtų nuvertinti Kinijos tautos ir vyriausybės ryžto apsaugoti valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kinija ragina Jungtines Amerikos Valstijas laikytis "vienos Kinijos" principo ir nedelsiant nutraukti planus parduoti ginklus Taivanui, taip pat sustabdyti bet kokius karinius ryšius su sala, pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos spaudos atstovas Gengas Šuanas, rašo RIA Novosti.

  JAV valstybės departamentas vakar patvirtino "M1A2T Abrams" tankų ir nešiojamų "Stinger" zenitinių raketų sistemų, taip pat kitų susijusių įrenginių, kurių vertė viršijo du milijardus dolerių, pardavimą Taivanui. Pastarasis prašo parduoti 108 specialios modifikacijos tankus, 14 vikšrinių šarvuotų remonto-evakavimo mašinų M88A1, 16 vilkikų, taip pat daugiau kaip 300 šautuvų, įvairių šaudmenų ir karinės įrangos. Be to, buvo patvirtintas galimas daugiau nei 250 "Stinger FIM-92" komplektų, kurių vertė viršijo 223 mln. dolerių, pardavimas.

  "Taivanas išlieka neatskiriama Kinijos teritorijos dalimi, niekas neturėtų nuvertinti Kinijos vyriausybės ir tautos ryžto apsaugoti valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat priešintis kišimuisi iš išorės", ― sakė diplomatas.

  Jis pridūrė, kad "Kinija ragina Jungtines Valstijas laikytis "vienos Kinijos" principo, nedelsiant nutraukti planus parduoti ginklus ir sustabdyti karinius ryšius su Taivanu, kad būtų išvengta žalos mūsų dvišaliams santykiams ir stabilumui Taivano sąsiauryje".

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Kinijos užsienio reikalų ministerija ne kartą pavadino Taivano klausimą jautriausiu dvišaliuose JAV ir Kinijos santykiuose. Pekinas nepalankiai vertina kitų šalių santykius su Taivanu ir laiko savo teritorija. Kinijos valdžios institucijos ne kartą protestavo JAV dėl ginklų tiekimo salai.

  Oficialūs Kinijos Vyriausybės ir salos provincijos santykiai 1949 metais buvo nutraukti, kai Guomindano pajėgos, vadovaujamos Čiang Kaišeko, persikėlė į Taivaną ir įvedė jame karo padėtį su Kinijos komunistų partija. Ši padėtis truko 38 metus. 1980 metų pabaigoje atnaujinti Taivano ir žemyninės Kinijos verslo ir neoficialūs ryšiai. Nuo 1990-tųjų pradžios šalys pradėjo bendradarbiauti per nevyriausybines organizacijas — Pekino ryšių plėtros asociaciją per Taivano sąsiaurį ir Taipėjo sąsiaurio mainų tinklą.

  Dar šia tema

  JAV gali pralaimėti potencialų karą su Rusija ir Kinija — tyrimas
  Žiniasklaida: Rusija ir Kinija atsisakė mokėti doleriais
  Pekine pastatytas didžiausias pasaulyje oro uostas
  Tegai:
  Taivanas, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos