07:45 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  JK premjerė Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

  Mei užstojo Didžiosios Britanijos ambasadorių, sukėlusį skandalą su Trampu

  © AP Photo / Yui Mok
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė ištraukos iš Darroc'o telegramų, kuriose jis vadino amerikiečių lyderį "nemokša", "nekompetentingu" ir "nepatikimu"

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei išreiškė "visišką paramą" Didžiosios Britanijos ambasadoriui Vašingtone Kimui Derokui (Kim Darroc), su kuriuo JAV prezidentas Donaldas Trampas atsisakė dirbti, praneša kanalas "Sky News".

  Skandalas dėl Didžiosios Britanijos ambasadoriaus Jungtinėse Valstijose prasidėjo po to, kai "CNN" pranešė, kad diplomatinėse telegramose Londone Derokas vadino Trampą "nemokša", "nekompetentingu" ir "nepatikimu".

  Be to, ambasadorius informavo savo vadovus, kad dabartinio JAV prezidento karjera "gali baigtis gėdingai". Padėtį Baltuosiuose rūmuose Derokas apibūdino kaip "kovas su peiliais", o prezidento administraciją apkaltino nekompetencija.

  Paskelbus tokią informaciją, Trampas pareiškė, kad nenori turėti nieko bendro su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi, ir pažymėjo, kad Derokas pablogino Londono padėtį.

  Be to, Amerikos lyderis kritikavo Mei. Kaip pabrėžė Trampas, dabartinė ministrė pirmininkė ir jos komanda sukėlė chaosą britų politikoje dėl "Brexit", todėl Jungtinė Karalystė turėtų džiaugtis, kad netrukus turės naują premjerą.

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma: Mei žodžiai apie "apsaugą nuo Rusijos" — fantazija
  Mei paragino Zelenskį kovoti su "Rusijos agresija"
  Senatorė iš Krymo pavadino Mei atsistatydinimą įspėjimu rusofobams
  Tegai:
  Amerika

  Svarbiausios temos