22:11 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1001
 • RUB68.9755
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Pasak prezidentės, netgi per ilgiausius įtemptus šalies laikus nebuvo nė vieno incidento, kuris sukeltų pavojų Gruzijos svečiams

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili pareiškė, kad šalis yra saugi visiems užsienio piliečiams ir svečiams, rašo RIA Novosti.

  "Aš kreipiuosi į mūsų svečius — Gruzija istoriškai buvo tolerancijos simbolis, ir mes neleisime pažeisti šios tradicijos. Netgi per ilgiausius įtemptus šalies laikus nebuvo nė vieno incidento, kuris sukeltų pavojų svečiams ir Gruzijoje gyvenantiems užsieniečiams", — sakė Zurabišvili antradienio pranešime. Ji patikino, kad ši tendencija tęsis.

  Birželio 20 dieną Gruzijos sostinėje įvyko protestai, protestuotojai prieštaravo Rusijos delegatų dalyvavimui Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje. Radikalai užgrobė Parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos atstovai. Specialiosios pajėgos numalšino protestą, tačiau mitingas tęsėsi birželio 21 dieną. Sužeista 240 žmonių, sulaikyta daugiau kaip 300.

  Atsižvelgdamas į šiuos įvykius, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, draudžiantį Rusijos oro susisiekimo bendrovėms skristi iš Rusijos į Gruziją nuo liepos 8 dienos, taip pat kelionių organizatoriams ir agentams rekomenduota nepardavinėti kelionių į šią šalį. Tuo tarpu, pasak Gruzijos statistikos, praėjusiais metais kas penktas turistas Gruzijoje (21%) buvo iš Rusijos.

  Dar šia tema

  ETPA PA paragino Rusiją atšaukti Abchazijos ir Pietų Osetijos pripažinimą
  Peskovas skelbia apie rusofobinę isteriją Gruzijoje
  Kremlius skandalą "Rustavi 2" pavadino rusofobinių išpuolių paūmėjimu
  Tegai:
  protestai, Gruzija

  Svarbiausios temos