04:54 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Žurnalistas nušalintas iš transliacijos dviem mėnesiams, tačiau po to jis grįš į darbą

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Gruzijos televizijos kanalo "Rustavi 2" vadovybė nesiruošia atleisti žurnalisto Georijaus Gabunijos, kuris prieš kelias dienas leido sau necenzūriniais žodžiais įžeisti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Tai paskelbė generalinis direktorius "Rustavi 2" Nika Gvaramija "Niny vže" laidoje, Ukrainos televizijos kanale "Gromadske".

  "Gabunijos tikslas buvo "teisėtas", bet forma, kurią naudojo vedėjas, sutrukdė tam. Kanalo valdyba mano, kad tokia forma yra nepriimtina, todėl nušalino jį nuo pareigų dviem mėnesiams, bet po to jis galės grįžti į darbą. Kalbant apie Gruzijos valdžios institucijų reakciją. Kad ir ką pasakytų Gabunija, kad ir kaip tai būtų nepriimtina mums, kanalui, kam nors kitam, tai visiškai atitinka įstatymus ir Konstituciją. Ir tik "Rustavi 2" kanalo vadovybė gali išspręsti šią problemą", ― pabrėžė Gvaramija.

  Sekmadienio vakare TV vedėjas Georijus Gabunija pradėjo savo autorinę laidą "P.S." opoziciniame Gruzijos televizijos kanale "Rustavi 2" nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įžeidinėjimų. Daugelis Gruzijos socialinių tinklų vartotojų pasmerkė Gabuniją ir išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Gruzijos ir Rusijos santykiai gali dar labiau pablogėti.

  Žurnalisto šunybę pasmerkė ne tik Gruzijos piliečiai, bet ir valdžios institucijos. Gruzijos ministras pirmininkas Mamuka Bahtadze televizijos kanalo "Rustavi 2" pavadino agresija prieš Gruzijos žmones iš buvusios "United National Movement" partijos, kurią įkūrė buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis.

  Premjeras pridūrė, kad situaciją su televizijos vedėju laiko siaubinga provokacija.

  "Tai, ką matėme "Rustavi 2" televizijos transliacijoje, yra ne kas kita, kaip tik bandymas destabilizuoti mūsų šalį. Tai visiškai nepriimtina", ― rašė premjeras "Twitter" paskyroje.

  Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili, taip pat pasmerkė Gabunijos poelgį ir kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, prašydama nereaguoti į radikalų veiksmus.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat pasmerkė nepriimtinus išpuolius prieš Vladimirą Putiną, pavadindama tai "beprecedente, žemo lygio šunybe".

  "Mes tai laikome kaip dar viena, atvira Gruzijos radikalų provokacija, kuria siekiama pakenkti Rusijos ir Gruzijos santykiams. Šis įvykis — puikus pavyzdys, prie ko priveda nekontroliuojama rusofobija", ― pranešė Rusijos URM.

  Dar šia tema

  Peskovas skelbia apie rusofobinę isteriją Gruzijoje
  Dūma ragina įšaldyti santykius su Gruzija po skandalo TV kanale "Rustavi 2"
  Tegai:
  protesto akcija, Rusija, Gruzija

  Svarbiausios temos