15:11 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Pasak Ukrainos prezidento, šis klausimas bus išspręstas teisiniu lygmeniu po to, kai liepos 21 dieną bus išrinkta nauja Ukrainos Aukščiausioji Rada

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad neleis niekam šalyje monopolizuoti televizijos erdvės ir pažadėjo, kad "nebus jokios informacijos tiekėjų monopolijos" — šis klausimas bus išspręstas teisiniu lygmeniu po to, kai bus išrinkta nauja Rada, cituoja Zelenskio žodžius RIA Novosti.

  Anksčiau TV kanalas "Rossija 1" paskelbė, kad liepos 12 dieną, 18:00 valandą, tarp jo ir naujienų kanalo Kijeve bus surengtas televizijos tiltas, vedėjai bus Marija Sitel ir Andrejus Malachovas iš Rusijos, Elena Kirik su Vasilijumi Golovanovu — iš Ukrainos. Anonsas sukėlė Ukrainos politikų ir žurnalistų nepasitenkinimą. Be to, Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal "bandymas įvykdyti valstybės išdavystę" straipsnį dėl paskelbto ketinimo surengti televizijos konferenciją. Pirmadienį "NewsOne" pranešė, kad atsisako rengti televizijos konferenciją dėl grasinimų.

  "Jokios informacinės monopolijos pas mus nebus", — sakė Zelenskis, pabrėždamas, kad jis neleis tokiems žmonėms, kaip opozicijos politinės partijos vadovas, "Opozicinė platforma — už gyvenimą" Viktoras Medvedčukas, monopolizuoti Ukrainos televiziją.

  Pasak jo, šis klausimas bus išspręstas teisiniu lygmeniu po to, kai liepos 21 dieną bus išrinkta nauja Ukrainos Aukščiausioji Rada.

  Kaip ankstesnis televizijos kanalo savininkas Jevgenijus Murajevas paskelbė 2018 metų rudenį, naujuoju "NewsOne" savininku tapo deputatas Taras Kozakas. Jis buvo viešosios organizacijos "Teisėtos valstybės centras" vadovo pavaduotojas. Žiniasklaida vadina Kozaką "Medvedčuko žmogumi". Jis patenka į partijų sąrašo pirmąjį dešimtuką "Opozicijos platforma — už gyvenimą" į neeilinius Rados rinkimus.

  Ukrainoje persekiojami dešimtys žurnalistų. Anksčiau Italijos valstybinės televizijos "RAI" žurnalisto Marko Inaro neįleido į Ukrainą dėl rinkimų. Svetainės "Strana.ua" redaktorius Igoris Gužva sulaikytas Kijeve 2017 metais birželio 22 dieną, svetainės "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis iki šiol įkalintas.

  Anksčiau pranešta, kad Ukrainoje nuo 2017 metų pradžios buvo užregistruota daugiau kaip 150 išpuolių prieš žurnalistus. Taip pat teigiama, kad šalyje nėra nė vieno efektyvaus precedento nuteisti išpuolių iniciatorius.

  Skelbiama, kad Ukrainos valdžios institucijos nesuteikia tinkamos apsaugos žurnalistams, o "išmoko sukurti gražų vaizdą, už kurio paslėptas nebaudžiamumas". Aukščiausiosios Rados deputatas Jurijus Pavlenko pabrėžė, kad adekvačios žurnalistų apsaugos nebuvimas, taip pat išpuoliai prieš žiniasklaidos darbuotojus Ukrainoje kelia grėsmę šalies demokratijai.

  Dar šia tema

  Zelenskis Donbase kalbėjo rusų kalba
  Zelenskis pasiūlė Putinui susitikti Minske
  Zelenskis papasakojo apie rusų kalbos ateitį Donbase
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos