22:26 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Rinkimų kampanijos metu Zelenskis ne kartą žadėjo sustabdyti karą Donbase, tačiau, atėjęs į valdžią, jis radikaliai pakeitė retoriką ir pradėjo reikalauti "griežtų veiksmų" šalies pietryčiuose

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Rusijos valstybinės televizijos ir radijo transliavimo kompanijos (VGTRK) karo korespondentas Aleksandras Sladkovas pranešė apie pirmos Donbaso civilės gyventojos mirtį nuo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracijos pradžios, rašo RIA Novosti.

  "Šiandienos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudyme, naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis atidarė savo asmeninį nužudytų taikių Donbaso gyventojų "juodąjį sąrašą"", — rašė Sladkovas "Telegram" kanale.

  Žurnalistas pareiškė, kad Zelenskis labiau "ištroškęs kraujo" nei buvęs prezidentas Petro Porošenko. Karo korespondentas pabrėžė, kad per vieną dieną saugumo pajėgos apšaudė Donbaso teritoriją daugiau kaip 300 šūvių, nuo kurių mirė moteris, o 20 namų buvo sunaikinti.

  "Vladimirai Zelenski, šiose nuotraukose yra pirmoji Donbaso gyventoja, nužudyta jūsų prezidentavimo metu", ― kreipėsi į prezidentą Sladkovas ir pridėjo vaizdo įrašą su mirusia moterimi.

  Apšaudymas įvyko po Zelenskio reikalavimo sustiprinti ginkluotųjų pajėgų veiklą konflikto zonoje. Neseniai valstybės vadovas paprašė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų "griežtai reaguoti į provokacijas".

  Rinkimų kampanijos metu Zelenskis ne kartą žadėjo sustabdyti karą Donbase, tačiau, atėjęs į valdžią, jis radikaliai pakeitė retoriką ir pradėjo reikalauti "griežtų veiksmų" šalies pietryčiuose. Ukrainos prezidentas sakė, kad planuoja siekti paliaubų diplomatiniu lygmeniu. Jokių veiksmų iki šiol nebuvo imtasi siekiant išspręsti konfliktą nuo Zelenskio inauguracijos.

  Dar šia tema

  Ukraina planuoja panaikinti transporto blokadą Donbase
  Lietuvos atstovai apsilankė Jungtinių pajėgų operacijos srityje Donbase
  Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase
  Partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" vadovas: kaip atkurti taiką Donbase
  Tegai:
  Donbasas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos