15:49 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Šiuo metu daug kalbų sukelia Vokietijos kanclerės sveikatos būklė, skaitymo iš lūpų specialistai net stebi, kokius žodžius ištaria Merkel priepuolių metu

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Skaitymo iš lūpų specialistė Judit Harter atskleidė radijui "Antenne Bayern", ką šnibždėjo Angela Merkel, kai ją trečią kartą ištiko drebulio priepuolis.

  Vokietijos Vyriausybės vadovė pasijuto blogai susitikusi su Suomijos ministru pirmininku Antti Rinne Berlyne. Šis incidentas įvyko, kai Merkel ir Rinne klausėsi šalių himnų. Staiga kanclerę apėmė drebulys, bet ji napajudėjo iš vietos.

  Suomijos Vyriausybės vadovas nesureagavo į kolegės negalavimą.

  Vaizdo įrašas parodo, kaip kanclerė murma kažką, nekreipdama dėmesio į kolegą iš Suomijos. Ekspertė yra įsitikinusi, kad Merkel kartojo frazę "Aš galiu tai padaryti" ("Ich schaffe das" — Sputnik).

  Vėliau susitikime su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen Merkel sėdėdama klausėsi nacionalinių himnių.

  Pasak leidinio "Bild", protokolas buvo pakeistas kanclerės prašymu. "Spiegel" rašė, kad kanclerę ištikdavo drebulio priepuoliai, kai jai tekdavo stovėti ilgą laiką.

  Kiti Merkel priepuoliai

  Tai jau trečiasis priepuolis, kuris ištiko Merkel viešumoje.

  Pirmą kartą ji pasijuto blogai susitikime su Ukrainos prezidentu Valdimiru Zelenskiu. Lyderiai stovėjo šalia, kai Merkel pradėjo drebėti. Ji kelis kartus pakeitė rankų padėtį. Zelenskis nereagavo į Merkel būseną.

  Antrą kartą ją ištiko panašus priepuolis susitikime su Vokietijos prezidentu Franku Valteriu Šteinmejeriu. Jai buvo pasiūlyta stiklinė vandens, bet politikė atsisakė. Vėliau buvo paskelbta, kad kanclerė jaučiasi gerai ir neverta nerimauti.

  Savo sveikatos būklę susitikime su Zelenskiu Merkel paaiškino dehidracija.

  "Aš išgėriau keletą vandens butelių, jaučiuosi labai gerai", — po incidento sakė Merkel, atsakydama į žurnalisto klausimą apie jos sveikatos būklę.

  G20 aukščiausiojo lygio susitikime Osakoje kanclarė pasakė, kad jaučiasi gerai.

  "Esu tikra, kad kaip visa tai atsirado, taip ir išnyks. Nieko ypatingo negaliu pasakyti. Man viskas gerai", — sakė ji.

  Spaudos konferencijoje su Danijos ministru pirmininku Merkel sakė, kad ji atsakingai rūpinasi savo sveikata.

  "Sveikatos tema galiu pasakyti štai ką. Jūs galite suprasti tai, kad aš pirmiausia atsakingai vertinu savo pareigas, todėl elgiuosi su savo sveikata. Antra, jūs galite remtis tuo, kad aš, kaip žmogus, taip pat esu suinteresuota likti sveika, ir aš rūpinuosi savo sveikata", — sakė kanclerė.

  Gydytojų nuomonė

  Pasak bendrosios praktikos gydytojos Natalijos Ukleinos, Vokietijos lyderės būklę gali sukelti dehidratacija nuo cukrinio diabeto. Tai gali būti apsinuodijimas, kai organizmas praranda mikroelementų.

  "Taip pat, kai cukrus smarkiai pakyla, organizmas išsausėja. Skysčiai išgaruoja, ir iš karto atsiranda sausumas", — interviu TV kanalui "360" sakė Ukleina.

  Gydytoją nustebino, kad priepuolio metu Merkel galėjo stovėti ir suvokti, kas vyksta aplink ją sveikinimo ceremonijos metu.

  Ji pridūrė, kad paprastai ištikti tokio priepuolio žmonės negali net vaikščioti.

  Ukleina pastebėjo, kad tokie priepuoliai yra ypač pavojingi gyvybiniams organams.

  Savo ruožtu Olga Vorobjova, Nervų ligų katedros profesorė, mano, kad Merkel drebulio priepuolis vargu ar yra Parkinsono ligos požymis, galbūt ji negaluoja nuo hiperkinezės, kurią gali sukelti įvairūs organizmo veiklos sutrikimai.

  Dar šia tema

  Merkel laukia bendro darbo su išrinktuoju Lietuvos prezidentu
  Merkel pakomentavo neseniai įvykusius drebulio priepuolius
  Tegai:
  sveikata, Angela Merkel

  Svarbiausios temos