11:30 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Apie idėją panaikinti Vyriausybės, dirbusios nuo 2014 metų vasario 23 dienos iki 2019 metų gegužės 19 dienos, įgaliojimus Ukrainos lyderis kalbėjo ir anksčiau

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis Aukščiausiojoje Radoje užregistravo įstatymo projektą, pagal kurį jo pirmtakui Petro Porošenko pradėta liustracija, rašo RIA Novosti.

  Apie idėją panaikinti Vyriausybės, dirbusios nuo 2014 metų vasario 23 dienos iki 2019 metų gegužės 19 dienos, įgaliojimus Ukrainos lyderis kalbėjo ir anksčiau.

  Dokumento aiškinamajame rašte įvardytos liustracijos priežastys — piktnaudžiavimas įgaliojimais ir oficialiąja pozicija, taip pat atsakomybės už veiksmus vengimas, siekis praturtėti ar gauti kitokios asmeninės naudos.

  Įstatymo projekte numatyta išplėsti pareigybių, kurioms taikomas "valdžios valymas", sąrašas. Sąraše — prezidentas, visi deputatai ir Rados pirmininkas, Vyriausybės nariai, generalinis prokuroras, Ukrainos saugumo tarnybos vadovai, Antimonopolinis komitetas ir Valstybinis turto fondas, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius, muitinės ir mokesčių tarnybos vadovybė bei gynybos įstaigos.

  Liustracija buvo vienas iš masinio protesto, vykusio nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų vasario ir atvedusio Porošenko į valdžią, dalyvių poreikių.

  Venecijos komisijos pirmininkas (Europos Tarybos konsultantas konstitucinės teisės klausimais), Džanis Bukvikjo (Gianni Buquicchio) pareiškė, kad įstatymas dėl liustracijos neatitinka Europos standartų.

  Dar šia tema

  Zelenskis papasakojo apie rusų kalbos ateitį Donbase
  "Eik, pasivaikščiok": Zelenskis išvijo Boryspilio miesto tarybos sekretorių
  Putinas ir Zelenskis pirmąkart pasikalbėjo telefonu
  Tegai:
  Ukraina, Petro Porošenka, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos