20:39 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pasak ambasadorės, tam, kad pagerėtų Prancūzijos ir Rusijos santykiai, Rusija turėtų išspręsti konfliktą Ukrainoje

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Kad pagerintų santykius su Prancūzija ir ES, Rusija turėtų sudaryti galimybes išspręsti konfliktą Ukrainoje, cituoja Prancūzijos ambasadorės Silvijos Berman žodžius RIA Novosti.

  "Prancūzija tvirtai tiki, kad reikia palaikyti dialogą su Rusija. Visų pirma, aš galvoju apie Ukrainą. Rusija turėtų sudaryti galimybes išspręsti konfliktą, jei nori pagerinti pasaulinius santykius su Prancūzija, santykius su ES", — sakė diplomatė susitikimo, skirto Bastilijos paėmimo dienai minėti, metu.

  Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Skvernelis: JAV ir Lietuvos santykiai intensyvesni nei kada nors anksčiau
  Deripaska paaiškino, kodėl Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykiai nepagerės
  Politikas: Rusijos ir Lietuvos santykiai yra gana šalti, bet tikimasi pagerėjimo
  Tegai:
  konfliktas, Ukraina, Prancūzija, Rusija

  Svarbiausios temos