09:48 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Šiaurinėje Sicilijos salos dalyje staiga kilo miškų gaisrai, iš viso gelbėjimo operacijos metu buvo evakuota beveik 800 žmonių

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Prieš nelegalią migraciją nukreiptoje operacijoje "Themis" Italijoje dalyvaujantys Lietuvos pasieniečiai savo kateriu išgelbėjo 10 žmonių, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Trečiadienį šiaurinėje Sicilijos salos dalyje staiga kilę miškų gaisrai ėmė grasinti mažam turistiniam kaimeliui netoli San Vito Lo Capo uosto. Įsisiautėjusi ugnis neleido vietiniams gyventojams bei poilsiautojams saugiai evakuotis sausuma. Beliko vienintelis kelias — jūra.

  Į pagalbą nepavydėtinoje situacijoje atsidūrusiems žmonėms suskubo Italijos finansų gvardijos bei pakrančių apsaugos laivai, privačios plaukiojimo priemonės, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės kateris "Boomeranger 1100".

  Lietuvos pasieniečiai į uostą saugiai atplukdė 10 asmenų, o iš viso gelbėjimo operacijos metu buvo evakuota beveik 800 vietinių gyventojų bei poilsiautojų.

  Nuo liepos 1 dienos VSAT pareigūnai su kateriu "Boomeranger 1100" dalyvauja tarptautinėje operacijoje "Themis", kurį organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra. Ja siekiama padėti Italijai vykdyti sienos stebėjimą centrinėje Viduržemio jūros dalyje, kovoti su nelegalia migracija ir neleisti nusikalstamų tinklų atstovams bei su terorizmu siejamiems asmenims patekti į ES.

  Šioje operacijoje nuo liepos 1 dienos dalyvauja 18 VSAT pareigūnų, kurie bus suskirstyti į tris pamainas.

  Dar šia tema

  Pernai VSAT sulaikė daugiau kaip 1,7 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių
  Opozicija kviečia VR ministrą ir VSAT vadą pasiaiškinti dėl vagystės pasienyje

  Svarbiausios temos