08:21 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Tauridės ola, archyvinė nuotrauka

  Mokslininkai: Kryme, Tauridės oloje, galėjo gyventi neandertalietis

  © Photo: ВОО Русское географическое общество
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Pasak speleologo, atsakymai į daugelį klausimų bus atskleisti po to, kai mokslininkai ras istorinį įėjimą į urvą

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Neandertalietis galėjo gyventi Kryme, Tauridės oloje, atrastoje praėjusiais metais, greitkelio tiesimo metu, tačiau kol kas nėra įrodymų, cituoja Rusijos speleologų sąjungos tarybos pirmininko Genadijaus Samochino žodžius RIA Novosti.

  "Urve buvo pastebėti atskiri akmeninių įrankių fragmentai. Šioje teritorijoje gyveno neandertaliečiai, bet tvirtinti, kad jie gyveno urve, kol kas negalime. Labiausiai tikėtina, kad fragmentai į olą pateko potvynių metu. Kol kas negalima patvirtinti, kad jie gyveno būtent šioje oloje. Labai norėtume, kad tai būtų tiesa, bet mes nesame tuo tikri", — sakė Samochinas.

  Pasak jo, atsakymai į daugelį klausimų bus atskleisti po to, kai mokslininkai ras istorinį įėjimą į urvą.
  "Mes ieškosime įėjimo, per kurį anksčiau įeidavo gyvūnai, ir, galbūt, gyveno žmonės. Statybininkai kasė kelią ir taip atrado urvą, ir mes dar nežinome, kur buvo įėjimas", — sakė speleologas.

  Samochinas pabrėžė, kad mokslininkai planuoja ištirti urvą, kuris buvo atrastas greitkelio tiesimo metu, rugpjūčio viduryje.

  Olos ertmė — daugiau nei kilometro ilgio, urvas buvo rastas Krymo Belogorsko rajone, netoli Zujos kaimo, tiesiant Tauridės kelią. Krymo speleologai oloje rado senovės plėšrūnų ir kitų gyvūnų liekanų. Į olą buvo nukreiptos kompleksinės ekspedicijos, kurias sudarė įvairių sričių specialistai: speleologai, paleontologai, archeologai, paleobotanikai.

  Dar šia tema

  Mokslininkai jogurto naudą atrado dar XX a. pradžioje
  Gyvenimas po mirties. Mokslininkai paaiškino, kas atsitinka po mirties
  Šiaulių Aviacijos bazėje aptikta per 700 Antrojo pasaulinio karo aukų
  Tegai:
  mokslininkai, Krymas

  Svarbiausios temos