04:23 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)
  58

  Pasak šaltinio, specialiosios pajėgos imasi panašių veiksmų, nes siekia surasti pretekstą skelbti naujas sankcijas

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Amerikos ir Didžiosios Britanijos specialios pajėgos rengia dezinformaciją apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinką ir Gynybos ministerijos vadovybę, sakė RIA Novosti karo diplomatinis šaltinis.

  Pasak jo, šiuo metu vyksta aktyvi antirusiška kampanija, kurią surengė Vakarų žvalgybos tarnybos.

  "Informacinėje erdvėje imamasi labai agresyvių veiksmų. Kaip dalį jau apgalvotų provokacinių veiksmų, Amerikos ir Britanijos žvalgybos agentūrų specialistai rengia suklastotą informaciją apie Rusijos vadovybę", — sakė agentūros pašnekovas.

  Jis paaiškino, kad apskritai ši kampanija atkartoja vadinamojo "Panama gate" scenarijų (skandalas apie ofšorus, publikacijos Vakarų žiniasklaidoje 2015 metais): Vakarams naudinga informacija yra dirbtinai suformuota, ši informacija išmetama į informacinę erdvę per pelno nesiekiančias organizacijas, susijusias su JAV Valstybės departamentu. Tarp jų yra "Korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo projektas" (OCCRP) ir "Tarptautinis žurnalistikos tyrimų konsorciumas" (ICIJ).

  Vėliau, tęsia agentūros pašnekovas, šios netikros naujienos patenka į žiniasklaidos priemones, įskaitant tas, kurias kontroliuoja įtakingi amerikiečių finansininkai. Pasak jo, kalbame apie daugybę George'o Soros'o ir William'o Browder'o fondus, be to, apie JAV valdžios institucijų viešai finansuojamus leidinius, tarp jų ir tuos, kuriuos Rusija pripažino užsienio agentais — "Radio Liberty" ir "Real Time".

  "Kaip ir "Panamos" atveju, nepaisant kaltinimų absurdiškumo, Baltuosiuose rūmuose šie informavimo motyvai naudojami kaip pagrindas naujoms sankcijoms paskelbti", — sakė šaltinis. Apibendrindamas jis pridūrė, kad tokie veiksmai yra tiesioginis kišimasis į Rusijos Federacijos vidaus reikalus, siekiant destabilizuoti padėtį šalyje, susilpninti Rusijos ekonominį potencialą ir formuoti politinės įtakos priemones.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)

  Dar šia tema

  Politologas: Europa gali egzistuoti be Ukrainos ir Gruzijos, bet be Rusijos — ne
  ES atkreipė dėmesį į teigiamą santykių su Rusija dinamiką
  JAV Kongresas patvirtino pataisas dėl sankcijų prieš Rusijos valstybės skolą
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Didžioji Britanija, JAV, fake news

  Svarbiausios temos