02:01 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pasak Vološino, Ukrainos valdžios institucijos turėtų ne tik paskelbti savo norą sukurti taiką, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Pavyzdžiui, atsisakyti NATO ir pripažinti Donbaso ypatingąjį statusą

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos diplomatas Olegas Vološinas sakė, kad taiką Ukrainoje galima pasiekti tik nusileidus. Apie tai jis kalbėjo interviu "NewsOne" metu.

  Pasak Vološino, Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, nors ir pažadėjo atnešti taiką šaliai, nėra pasirengęs.

  "Jis bijo radikalų, nacionalistų. <....> Jie [Zelenskio rinkėjai] patikėjo žodžiais — visi už taiką, visi nori, kad pas mus būtų ir prekyba, kad mes uždirbtume pinigus iš dujų tranzito. Bet kartu jokiais būdais "nenusileisti moskoliams". Na, draugai, taip nebūna", — sakė jis.

  Vološinas pridūrė, kad Kijevas turėtų padaryti kompromisą. Pavyzdžiui, atnaujinti vandens tiekimą Krymui, nes tai yra "normalus Ukrainos įsipareigojimas" savo piliečiams.

  Jis taip pat pabrėžė, kad NATO atmetimas ir ypatingas Donbaso statuso pripažinimas yra "priimtinos nuolaidos", nuo kurių Ukrainos žmonės nepatirs nuostolių.

  "Priešingai, taika atneš naudą, ekonomika pradės augti, bet reikia kažkur, kai kur reikia pritildyti dainelę apie tai, kad mes galime nugalėti Rusiją", — teigė Vološinas.

  Prieš Krymui prisijungiant prie Rusijos, Ukraina per Šiaurės Krymo kanalą į pusiasalį tiekė apie 85 proc. vandens išteklių, kuriems buvo panaudoti apie 140 tūkst. hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

  Po to, kai Krymas tapo Rusijos dalimi, Kijevas visiškai sustabdė vandens srautą per kanalą. Daugeliu atvejų padėtis paveikė pusiasalio šiaurėje esančius ūkininkus, kurie turėjo auginti mažiau drėgmės reikalaujančius ir intensyviai auginančius augalus rytuose.

  Iš dalies vandens tiekimo sunkumai buvo išspręsti perkeliant vandenį iš Bjuk-Karasu upės į Šiaurės Krymo kanalą ir gręžiant naujus artezinius šulinius.

  Situacija Ukrainoje

  2014 metų kovo mėnesį po referendumo Krymas su Rusija susivienijo, daugiau nei 96 proc. Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Rusijos valdžios institucijos ne kartą pabrėžė, kad balsavimas vyko visiškai laikantis tarptautinės teisės ir JT Chartijos.

  Tačiau Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai užimta" teritorija.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai nediskutuotinas".

  Dar šia tema

  Kijevas pareiškė apie "didelius šansus" įstoti į ES pirmininkaujant Lietuvai
  Kijevas reikalauja leidimo išgauti dujas Juodojoje jūroje
  Estijos "Nordica" nutraukia skrydžius maršrutu Talinas-Kijevas
  Tegai:
  NATO, Rusija, Kijevas

  Svarbiausios temos