12:37 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Skitų aukso kolekcija nuo 2014 metų vasario yra Amsterdame, nes Rusija ir Ukraina ginčijasi, kam turėtų būti grąžinti šie artefaktai

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Amsterdamo apeliacinis teismas turi galimybę priimti teisingą istorinį sprendimą, neleisdamas perduoti Krymo skitų aukso kolekcijos Ukrainai, pareiškė darbo grupės tarptautinės teisės klausimais nuolatinėje Krymo atstovybėje prie Rusijos Federacijos prezidento vadovas Aleksandras Molochovas.

  Apie 2 tūkst. skitų aukso kolekcijos eksponatų iš keturių Krymo muziejų 2014 metų vasario pradžioje buvo išvežti į Amsterdamo "Allard Pearson". Tai įvyko iki Krymo prisijungimo prie Rusijos teritorijos.

  Экспонат выставки Крым: золото и секреты Черного моря в Амстердаме, архивное фото
  © AP Photo / Peter Dejong
  Parodos "Krymas: Juodosios jūros auksas ir paslaptys" Amsterdame eksponatas

  2014 metų rugpjūčio mėnesį, pasibaigus ekspozicijai, Rusija ir Ukraina, kurios laiko kolekciją savo nuosavybe, negalėjo nuspręsti, kam turėtų būti grąžinti artefaktai.  

  2016 metų gruodžio 14 dieną Amsterdamo apygardos teismas nagrinėjo Krymo muziejų reikalavimą ir nusprendė, kad kolekcija turėtų būti grąžinta Kijevui.

  Krymas pateikė apeliaciją, kurią teismas svarstė Amsterdame kovo 11 dieną.

  Tikimasi, kad Amsterdamo apeliacinis teismas liepos 16 dieną paskelbs sprendimą dėl skitų aukso.

  "Amsterdamo teismas turi galimybę priimti istorinį teisingą sprendimą, grąžindamas skitų aukso kolekciją savo teisėtiems savininkams, Krymo muziejams, ir tokiu būdu iškelti save virš politikos. Priešingu atveju kolekcijos perdavimas Ukrainai ne tik sunaikins unikalios kolekcijos vientisumą, bet ir reikš legalizuotą Krymo kultūrinį apiplėšimą", — sakė Molochovas RIA Novosti.

  Pasak jo, Rusija iki paskutinės akimirkos ieškos artefaktų grąžinimo į Krymą būdų, nes jie teisėtai turėtų būti ten, kur buvo atrasti.

  2014 metų kovo mėnesį po referendumo Krymas su Rusija susivienijo, daugiau nei 96 proc. Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Rusijos valdžios institucijos ne kartą pabrėžė, kad balsavimas vyko visiškai laikantis tarptautinės teisės ir JT Chartijos.

  Tačiau Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai užimta" teritorija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad "Krymo klausimas uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Rados deputatas papasakojo apie Krymo blokados iš Kijevo pusės pasekmes
  Kompanija iš Bahreino investuos į Krymą 500 mln. eurų
  Rusijos deputatas: Krymas atviras masiniam turistų srautui iš JAV
  Tegai:
  Nyderlandai, Krymas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos