03:21 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Leidimai skraidyti nepilotuojamiems orlaiviams išduodami išskirtinai filmavimo grupėms

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Nepilotuojamų orlaivių skrydžiai Lenkijoje buvo uždrausti buvusios Aušvico-Birkenau nacių koncentracijos stovyklos teritorijoje, rašoma Aušvico muziejaus pranešime.

  "Aušvico muziejus greičiausiai yra pirmasis muziejus pasaulyje, kuriam buvo sukurta oficiali skrydžių draudimo zona. Tai padės geriau apsaugoti tikrąją erdvę ir žmones, lankančius šią vietą, reguliuojant nepilotuojamų orlaivių skrydžius per istorinę teritoriją, kurią aplanko daugiau nei du milijonai žmonių per metus", — sakoma pranešime.

  Muziejaus direktorius Piotras Civinskis sakė, kad "anksčiau būdavo daugybė atvejų, kai vienu metu kelios tokios transporto priemonės (nepilotuojami orlaiviai) skraidė virš muziejaus teritorijos vienu metu be mūsų žinios.

  Todėl kilo rimtų klausimų dėl istorinių objektų ir žmonių saugumo teritorijoje", — sakė muziejaus direktorius.

  Jis taip pat pažymėjo, kad skraidantis dronas, ypač šalia turistų grupių, trukdo lankytojams ir gidams.

  "Prieš kelerius metus pradėjome įvesti tam tikrus šios technologijos naudojimo apribojimus. Leidimai skraidyti bepiločiams orlaiviams išduodami išskirtinai filmavimo grupėms. Paprastai jie vykdomi uždarius muziejų. Iki šiol mes neturėjome teisinių priemonių, užtikrinančių oro erdvės saugumą virš istorinio objekto. Šiandien visa tai pasikeitė, ir, tikriausiai, esame pirmasis muziejus pasaulyje, turintis galimybę kontroliuoti, kas vyksta virš mūsų galvų ir virš mūsų lankytojų", — apibendrino Civinskis.

  Aušvicas-Birkenau (Lenkijos Aušvico mieste) buvo didžiausia ir ilgiausiai išsilaikiusi koncentracijos stovykla, todėl ji tapo vienu iš pagrindinių Holokausto simbolių.

  1941–1945 metais Aušvice mirė apie 1,4 mln. žmonių, iš kurių apie 1,1 mln. buvo žydai. 1945 metų sausio 27 dieną stovyklą išlaisvino Raudonoji armija. 1947 metais buvusios nacių koncentracijos stovyklos Aušvico-Birkenau vietoje buvo įkurtas muziejus. 1979 metais jis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

  Dar šia tema

  Aušvice turistas išraižė savo vardą ant memorialo sienos ir buvo areštuotas
  Tegai:
  leidimas, bepilotis orlaivis

  Svarbiausios temos