14:17 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (348)
  21

  Dalyvavusiems tyrime buvo užduodami klausimai apie jų mitybą, skaičiavimuose taip pat buvo atsižvelgta į amžių, lytį, švietimą, vėžio paplitimą tarp giminių, fizinį aktyvumą ir žalingus įpročius, ypač rūkymą

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Sultys ir gazuoti gėrimai netgi nedideliais kiekiais gali skatinti vėžio vystymąsi. Tyrimo rezultatai skelbiami "British Medical Journal" svetainėje.

  Moksliniame darbe buvo naudojami duomenys iš daugiau nei šimto tūkstančių Prancūzijos piliečių, kurių vidutinis amžius buvo 42 metai. Tyrimo dalyviams buvo užduoti klausimai apie jų mitybą, skaičiavimuose taip pat atsižvelgta į tokius veiksnius kaip amžius, lytis, švietimas, vėžio paplitimas tarp giminių, fizinis aktyvumas ir žalingi įpročiai, ypač rūkymas.

  Tyrimo metu gydytojai nustatė, kad esama tam tikro ryšio tarp išgerto šimto mililitrų gėrimo, turinčio cukraus (tame tarpe ir 100 proc. vaisių sulčių), ir rizikos susirgti vėžiu. Mokslininkų vertinimu, rizika susirgti vėžiu padidėja 18 proc., o krūties vėžiu — 22 proc. Tačiau mokslininkai nerado itin konkrečių sąsajų tarp vėžio vystymosi ir saldžiųjų gėrimų vartojimo.

  Be to, gydytojai pripažino, kad kol kas jiems nepavyko išsiaiškinti, ar yra kokių nors kitų priežasčių, dėl kurių atsiranda sveikatos problemų, susijusių su onkologinėmis ligomis. Jų nuomone, būtina atlikti plataus masto tyrimą.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (348)

  Dar šia tema

  Gydytojai papasakojo, kiek šokolado galima valgyti nekenkiant sveikatai
  Mokslininkai jogurto naudą atrado dar XX a. pradžioje
  Tegai:
  sultys, sveikata

  Svarbiausios temos