06:31 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šiandien Porošenko buvo pakviestas į apklausą kaip liudytojas dėl galimo mokesčių vengimo ir 300 mln. dolerių pajamų legalizavimo parduodant "Kuznia na Rybalskomu" gamyklą

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Ukrainos tyrimų biuras pradėjo 11 baudžiamųjų bylų prieš buvusį šalies prezidentą Petro Porošenko ir kitus svarbius asmenis. Apie tai trumposios konferencijos metu pranešė biuro direktorius Roman Truba.

  Jis taip pat pabrėžė, kad šiandien Porošenko buvo pakviestas į apklausą kaip liudytojas dėl galimo mokesčių vengimo ir 300 mln. dolerių pajamų legalizavimo parduodant gamyklą "Kuznia na Rybalskomu", tačiau valstybės biudžetinėje įstaigoje buvęs prezidentas nepasirodė. Jam bus pakartotinai išsiųstas šaukimas.

  Pasak buvusio Ukrainos prezidento advokato Igorio Golovano, Porošenko negavo šaukimo į valstybės biudžeto įstaigą, ir bet kuriuo atveju pas tyrėją jis neis, nes "užsiima su rinkimais susijusia veikla".

  "Jei tyrėjas mano, kad būtina iškviesti Petro Porošenko, prašau paskirti šiuos laiką po 2019 metų liepos 21 dienos", — pareiškė jis laiške, paskelbtame "Ukrayinska Pravda" laikraščio svetainėje.

  Baudžiamosios bylos prieš Porošenko

  Porošenko anksčiau tapo atsakovu keliose baudžiamosiose bylose dėl piktnaudžiavimo valdžia ir oficialiąja pozicija skirstant pareigas "Centrenergo", valstybės išdavyste, susijusia su incidentu Kerčės sąsiauryje, neteisėto "Priamoi" kanalo konfiskavimo, dėl dokumentų klastojimo 2016 metais formuojant parlamentines frakcijas ir neteisėto vyriausybės paskyrimo.

  Be to, kaip liudytojas Porošenko jau apklaustas dėl taikių gyventojų mirties Euromaidano metu 2014 metais.

  Dar šia tema

  Ukrainoje pradėta trečioji baudžiamoji byla prieš Porošenko
  Ukrainos teismas pripažino, kad Porošenko pažeidė Konstituciją, rašo žiniasklaida
  Ukrainos valstybinis tyrimų biuras iškvietė Porošenko į apklausą
  Tegai:
  baudžiamoji byla, Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos